зно

Сьогодні розбір дуже важливої теми: біосинтез білків. На ЗНО з біології обов'язково будуть питання про АТГЦ. Не розумієш, про що мова??? У відео викладач ZNOUA Анна Лавриненко детально пояснить, що ж то за аденін, гуанін, тимін, цитозин.

Розшифруємо інформацію, яка закодована в твоїй ДНК за допомогою генетичного коду.

А також дізнаємося, як з'являється любов і ці "метелики в животі".

Біосинтез білків відбувається у цитоплазмі клітини на спеціальних органелах — рибосомах. Кожна рибосома має велику і малу субодиниці, які відіграють важливу роль на різних етапах біосинтезу білків.

Приємного перегляду)

Етапи біосинтезу білка

1. Транскрипція — передача інформації про структуру білка з молекули ДНК на ІРНК. Особливий фермент РНК-полімераза, просуваючись по молекулі ДНК, за принципом комплементарності підбирає нуклеотиди і з’єднує їх в один ланцюг.

2. Активація амінокислот. Цей процес відбувається в цитоплазмі. Активовані молекули амінокислот з’єднуються з відповідними молекулами транспортних РНК.

3. Трансляція — синтез поліпептидних ланцюгів. Відбувається так: молекула іРНК рухається між двома субодиницями рибосом, і до неї послідовно приєднуються молекули тРНК з амінокислотами. При цьому за принципом комплементарності кодони іРНК вступають у зв’язок з антикодонами тРНК.

4. Утворення вторинної і третинної структур білкової молекули. Цей етап здійснюється в цитоплазмі шляхом скручування, згортання поліпептидного ланцюга.

спеціальності

Успіхів усім!

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору