222ЗНО і підготовка до нього неабияк турбують майбутніх вступників.

Звісно можна щодня сидіти над купою підручників та писати талмуди конспектів до 2 ночі, а на ранок карати все на світі з думками нащо ж мені ця кара. Але для того, щоб марафон підготовки був трохи легшим, скористайся добіркою корисних порад.

 

1. Скласти план підготовки.

Перш за все, треба точно визначитися із предметами, які складатимеш на ЗНО. Радимо відштовхуватися від того, які сертифікати ЗНО необхідні для вступу на бажану спеціальність.

Далі необхідно ознайомитися із програмою ЗНО по вибраним предметам і розбити теми по часу, який лишився до дня ЗНО.

Краще планувати так, щоб в один день не готуватися одразу до всіх предметів, які плануєш складати. Наприклад, у понеділок готуйся до іспиту з української мови і літератури; у вівторок – з історії України; у середу – з іноземної мови; у четвер – з математики. Або, другий варіант: у понеділок з 16 до 18 заплануй підготовку до мови і літератури, а з 19 до 21 з іноземної; у вівторок з 16 до 18 готуйся до математики, а з 19 до 21 до біології; середа – вихідний; четвер знову українська та іноземна, п’ятниці – знову математика і біологія.

2. Чергуй навчання і відпочинок. Дуже важливо давати мозку відпочивати. Інформація краще засвоюється тоді, коли мозок не перебуває у постійному напруженні, йому треба час, щоб опрацювати отриману інформацію та запам’ятати її. Тому важливо робити перерви між заняттями, а також піклуватися про якісний здоровий нічний сон.

3. Тренуйся. Не можна навчитися добре виконувати тести, не тренуючись на них самих. Виконання типових тестових завдань знайомлять з конструкціями зношних завдань і досвід роботи з ними. Крім того, регулярне виконання тестових завдань допоможе об’єктивно оцінити свої знання та дасть розуміння того, що треба повторити.

4. Повторюй. Не потрібно заучувати напам’ять величезні об’єми інформації, краще періодично повторювати матеріал та закріплювати його на практиці шляхом виконання тестів.

5. Добре харчуйся. Намагайся слідкувати за своїм раціоном, адже під час інтенсивного інтелектуального навантаження організму необхідна поживна та різноманітна збагачена вітамінами та мікроелементами їжа.

6. Ділись із друзями. Обов’язково обговорюй із друзями вивчений матеріал та ділись своїми фішками того, як вдалося щось запам’ятати.

7. Не соромся просити допомоги. Пам’ятай, що завжди поряд є людина, з якою можна обговорити свої проблеми та переживання. Не соромся звертатися за порадою до вчителів.

За день до ЗНО

1. Не намагайся повторити все і одразу. Навіть якщо атакуватимуть думки по типу «аааааа, я це забув/(ла)», «хай йому, грець, я ж це ще не вивчив/(ла)», просто поговори із своїм внутрішнім я та запевни, що все гаразд, було вдосталь часу підготуватися, вирішено купу тестів, а цей невеличкий мандраж – це нормально.

2. Обов’язково гарно відпочинь, сходи на прогулянку, подихай свіжим повітрям, гарно виспись.

3. Підготуй пакет необхідних документів та продумай маршрут до пункту тестування.

У день ЗНО

1. Уважно читай завдання та всі варіанти відповідей до кінця.

2. Зроби два-три кола відповідей. Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся. Пропусти важкі і незрозумілі завдання, щоб повернутися до них на другому колі. На третьому колі ще раз уважно все прочитай та переконайся, що все вірно і нічого не пропущено.

3. Використовуй методику виключення. Багато завдань можна швидше виконати, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях, а це легше.

Щасти на ЗНО!

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору