ЗНО з біології На перший погляд, предмет «біологія» здається дуже простим. Пташечки, квіточки... А насправді це близько 500 складних тем, так чи інакше пов'язаних одна з одною.
 

Далі пропонуємо кілька порад щодо того, як краще готуватися до ЗНО з біології.

1. Підготовка до ЗНО потребує часу.

Уявіть, що вам треба проїхати на машині 1000 кілометрів. Але ви чекаєте до останнього. Не заливаєте бензину, не сідаєте в авто. І ось залишається пару годин. Ви залили повний бак, навіть взяли бензину в запас. Але спізнилися, хоча і мчали швидко... Багато хто так само сподіваютсья підготуватися до ЗНО за два місяці й зекономити гроші. Але скупий, як відомо, платить двічі. Зекономите на хороших курсах, а потім, не виключено, доведетсья платити за навчання у виші. Що дешевше?

2. Штурмуйте одну вершину, а не десять зразу.

Іншими словами — чітко визначте свою ціль. Вирішили складати ЗНО з біології — сконцентруйте зусилля саме на цьому предметі. Тут краще не намагатися бути “хорошим” для всіх, а мислити раціонально. У школі вас будуть тягти в різні боки. Ви будете намагатися поділити час порівну між усіма шкільними предметами, щоб мати хороший атестат і задовольнити самолюбство класного керівника. А ще — підготовка до останнього дзвоника, репетиція вальсу... Бути неорганізованим — дуже легко, як і піддаватися звичкам. Інколи буває так, що учень робить акцент на тому предметі, вчитель якого подобається йому більше. Вирішуйте, що для вас важливіше.

3. Організуйте свій час.

Чому учні пропускають заняття? Перша причина — зрозуміла. Це хвороби. Звісно, їздити на курси з температурою не варто. Але деякі пропускають “через хворобу” не тільки тижні, а й місяці. Значить, треба замислитися про своє здоров'я: зміцнювати імунітет, зайнятися спортом. Друга причина — хронічна втома. Батьки й учителі, звісно, скажуть, що це лінь. Організму потрібен певний ритм. Спати треба 8-9 годин, лягати спати в один і той же час, не пізніше 23 години. На свіжому повітрі проводити не менше двох годин, адже кисень потрібен усім клітинам і тканинам. Сама підготовка домашніх завдань не повинна тривати більше 3-4 годин. Однак це не суцільні 3-4 години. Їх треба розбити на блоки активної роботи по 30-40 хвилин, а також на перерви для відпочинку по 10-15 хвилин.

4. Будьте в ресурсному стані.

Що таке підготовка до ЗНО? Це значить, що треба пахати і ще раз пахати. А ще проблеми у школі, “наїзди” батьків. Від цього багато хто впадає в депресивний стан. Настрій псується, руки опускаються. Тож найперше, що треба зробити, — повернутися в позитивний емоційний стан. Причому не тільки позитивний, а такий, у якому ви зібрані й уважні. У психології це називається “ресурсний стан”. Це значить, що у вас є фізичні й душевні сили для вирішення важливих задач, тобто це наявність енергії. Найпростіше — почати з фізичної форми. Виспіться і вчасно пообідайте. Знаходьте час для спорту. Але це ще не все. Ресурсний стан — це ще і впевненість, бадьорий настрій, радість від того, що у вас все виходить. Як цього досягти? Посміхніться. Поправте осанку. Знайдіть для себе такі слова, які дають вам сили. “Я сильний. У мене все вийде. Я переможець”. Згадайте дуже хороший момент із життя, коли ви були зібрані, діяли ефективно і перемогли. Наприклад, виграли в якомусь змаганні. Скажіть собі: я це зробив, значить зможу більше.

 

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору