ЗНО з літератури До ЗНО з літератури краще готуватись по-своєму. Як? Читайте далі
 

Література – предмет, який не можна зазубрити. Скажу більше, це предмет, який у жодному разі не треба зубрити, адже література покликана розвивати нашу думку, і понад усе тут цінується новизна та індивідуальність думки. Звісно, тестування – такий формат іспиту, де особливо творчість не проявиш, але все ж. Здатність творчо мислити допомагає знаходити правильні відповіді на будь-які запитання.

Розповім трохи про те, як я готувалася до тестування. Підготовку почала з початку випускного класу. До репетиторів не ходила, тести почала вирішувати десь за місяць-два до іспиту. З першого погляду, особливо наче і не готувалася, але насправді, готувалася тільки дещо по-своєму.

Порада перша: літературу треба любити. Це один з небагатьох предметів, який дійсно є за що полюбити всім серцем. Любов до книг мені прищепили з дитинства. Ніколи не читала їх, не замислюючись. Тож моя перша порада: навчіться правильно читати. Це значить, не просто пробігати очима, а читати так, що б не втрачати нитку сюжету. З кожного речення треба виловлювати суть, порівнювати його з життям, знаходити аналоги. Думати думками героїв. Звісно, мушу визнати, що мені пощастило з учителями, бо я читала протягом всіх класів потрібні твори, тож не довелося в 11 класі істерично перечитувати всю шкільну програму.

Порада друга: не треба завантажувати свій мозок всіма класичними творами, які тільки є в шкільній програмі. Читайте те, що вам перш за все цікаво. Навчіться аналізувати.

Порада третя: заведіть блог чи щоденник. Це привчить вас розмірковувати, аналізувати, приходити до нових висновків. Шукайте у творах свої висновки, коли навчитеся це робити, то будете розуміти твори. А це дуже важливо для того, щоб дати правильну відповідь.

Порада четверта: не бійтеся висловлюватись на уроках. Намагайтеся думати на уроках і обов’язково слухати. Я, наприклад, дізналася дуже багато від своїх однокласників та вчителя. Різні точки зору допомагають самому приходити до правильних висновків. Не бійтеся самі вступати в дискусії. Адже, як кажуть, тільки в суперечках народжується істина. І не бійтеся розвивати свою думку на папері.

Порада п’ята: завчайте ті вірші, які вам більше імпонують. Не треба буде тоді зубрити перед екзаменом, вірші будуть у вашій пам’яті й допоможуть знайти правильні відповіді.

Порада шоста: читайте різні публіцистичні статті про авторів чи критику на їхні твори. Також допоможуть і зразки творів учнів, які можна знайти в книжках чи інтернеті. Читайте також передмови до книжок, написані редакторами чи видавцями. У них часто цитуються найважливіші моменти, які допомагають зрозуміти суть.

Порада сьома: полюбіть літературу. Працюйте з нею, працюйте з творами, і у вас обов’язково все вийде.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору