Кріс ЛонсдейлМова за 6 місяців - чи реально це?

 

Професор Кріс Лонсдейл є чинним директором компанії «Lonsdale & Associates»,  на меті якої є збільшення коефіцієнту продуктивності в діяльності людей.  Зокрема Кріс є автором унікального комплексного підходу до навчання, який надає людям можливість вивчити мову або оволодіти складною технікою здобуття знань у короткий проміжок часу.

Протягом 20-хвилинного виступу на телеканалі "TEDx", який відбувся 21 січня 2014 року, Кріс описує сутність своєї методики вивчення мов. Багато років тому він задав собі питання – яким чином можна прискорити процес навчання. Насправді це дуже цікаве питання! Якщо таке станеться, нам не треба буде проводити багато часу в школі. Можливо, процес освіти прискориться настільки, що шкільне навчання взагалі стане не потрібним.

Питання швидкого навчання цікавить Кріса з дитинства. Коли йому виповнилося 11 років, він дізнався про техніку «sleeping learning» - навчання під час сну. В рамках цієї техніки для вивчення необхідного матеріалу треба тільки покласти підручник поруч із ліжком – і з ранку ви будете володіти матеріалом. «Гарна ідея, але на жаль, вона не працює!» - такий був висновок професора.

Проте Кріс Лонсдейл не припиняв своїх пошуків методів швидкої освіти. Він брав участь у багатьох проектах, пов’язаних із психологією людини. В 1991 році йому пощастило бути в Китаї, де він оволодів китайською мовою на рівні носіїв мови за 2 роки. Проте, для більшості жителів Китаю виявлялося занадто важким вивчення англійської мови, так само, як і для американців – китайської. Тоді Кріс серйозно замислився над ключовим питанням свого дослідження – як він може допомогти дорослій людині швидше, легше та продуктивніше вивчити нову для неї мову?

За словами Кріса, при дослідженні чого-небудь головним є знаходження місця, де вже відбувалося щось подібне, та зрозуміти принципи дії. Цей принцип допоміг йому дізнатися, як будь-яка людина може вивчити мову за півроку. Коли професор промовляв це, більшість людей називали його божевільним, не вірили йому. Проте історія людського прогресу приносить нам доводи, що немає нічого неможливого. Наприклад, століття тому люди не вірили, що важка купа заліза може літати. Для цього людині довелося скопіювати рух білки.

Кожній людині під силу навчитися малювати за п’ять днів та освоїти нову мову за 6 місяців. Тут треба тільки знати 5 ключових принципів та зробити 7 дій.

Речі, які зовсім не мають значення під час вивчення мови:

1. Талант.

2.  Занурення в мовне середовище: потопаючий не може навчитися плавати.

Під час вивчення мови необхідно звертати увага на взаємозв’язок чотирьох складових:

- значення;

- уваги;

- пам’яті;

- доречності.

Доречною є та інформація, яка дозволяє вам досягати ваших особистих цілей. Наприклад, якщо ви в лісі помітили обгризену кору дерев та величезні сліди – чекайте на ведмедя. Таким чином, ваша увага робить ваші спостереження доречними та допомагає вам вижити.

Отже, 5 принципів вивчення мови:

1. Сфокусуйтеся на змісті мови, який є зрозумілим та доречним для вас.

Ми освоюємо інструменти тільки тоді, коли ми ними користуємося. Один знайомий Кріса давно мріяв знати китайську мову. Проте насправді йому вдалося її вивчити тільки тоді, коли він отримав роботу, пов’язану з цією мовою. Отже, практика визначає доречність вивчення.

2. Використовуйте нову мову як інструмент спілкування.

Наприклад, якщо ви опинитесь у потязі з китайцями, ви скоро будете розуміти їхню мову.

3. Коли ви розумієте посилання, ви незабаром несвідомо зрозумієте й мову.

Для вивчення мови сприйняття на слух є набагато важливішим за знання граматики.

4. Необхідна практика.

Найважливішим етапом практики є говоріння. Коли ми розмовляємо, 43 мускула на нашому обличчі напружуються. Отже, якщо ви маєте крепатуру на своєму обличчі – ви дієте правильно)

5. Ваш психологічний стан надзвичайно важливий.

Якщо ви щасливі, вам вдасться вивчити мову набагато легше.

comprehension

 

7 дій для вивчення мови:

1. Слухайте надзвичайно багато.

2. Сфокусуйтеся спочатку на розумінні перед сприйняттям слів. Пам’ятайте про мову жестів.

3. Почніть змішувати.

10 різних дієслів, 10 іменників та 10 прикметників утворюють 1000 можливих фраз. Будьте креативними!

4. Шукайте найголовніше.

В англійській мові за допомогою 3000 слів можна зрозуміти 98% звичайної розмови.

5. Знайдіть мовних «батьків», які дотримувалися би «правил»:

- працювати над розумінням того, що ви промовили;

- не виправляти ваших помилок;

- підтверджувати правильність сказаного вами за допомогою вашої рідної мови;

- використовувати слова, які «учень» знає.

6. Копіюйте вираз обличчя носіїв мови.

7. Шукайте асоціації, які будуть слугувати вам внутрішньою уявою.

А тепер вперед до вивчення потрібної іноземної мови!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 


нагору
×