тигроловиГотуйтеся до ЗНО, дивлячись фільми!

 

Часу для підготовки до зовнішнього незалежного тестування з української літератури залишилося обмаль. Та що ж робити, якщо ви не встигли прочитати всі твори? Пам’ятайте, що їх в програмі ЗНО багато.

Коли немає часу читати книги, - дивіться фільми. Авжеж, перегляд кіно ні в якому разі не може замінити нам читання, але коли часу зовсім немає, ви таким чином можете зекономити його. До того ж чудова гра акторів робить ваш перегляд не тільки цікавим і насиченим, але й пізнавальним. Отже, давайте розберемося, які з українських творів зі шкільної програми та програми незалежного тестування були екранізовані. Нижче ми приводимо перелік українських творів, які за шкільною програмою вивчаються в 10-11 класах загальноосвітніх шкіл. Ви їх можете легко знайти та завантажити собі.

1. «Мина Мазайло» М.Куліша було знято в 1991 році за ідеєю режисеру фільму Сергія Проскурні.

2. «Тигролови» по мотивам роману І.Багряного вийшов на екран в 1994 році. Режисером став Ростислав Синько. Фільм та книга різняться тим, що у героїв різні імена.

3.«Все перемагає любов» за новелою О.Гончара було знято ще в 1987 році в Київській кіностудії імені О.Довженка.

4. «Лісову пісню» було екранізовано 3 рази: знято 2 фільми та 1 мультфільм. Але сюжет виявився не повним.

5. «Земля» стала однією з найвидатніших фільмів свого часу. А знято його було ще в далекому 1954 році по мотивам твору О.Кобилянської.

6. «Тіні забутих предків» за повістю М.Коцюбинського вийшов на екрани ще в 1964 році та вважається творчістю дисидентів.

Тіні забутих предків

7. «Мартин Боруля» було знято за працею І.Карпенка-Карого в 1953 році.

8. «Кайдашева сім’я» була знята режисером Володимиром Городько в 1993 році з однойменної повісті І. Нечуя-Левицького.

Таким чином, українська проза екранізується вже з давніх часів. Вищезгадані фільми стали лауреатами конкурсів на кінофестивалях в Україні та за кордоном. До того ж вони вважаються класикою українського кінематографу.

Буде час – обов’язково передивитесь фільми!

 

Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору