зно підручникиЯкщо, окрім курсів чи занять з репетитором, ви працюєте над підготовкою до ЗНО вдома, варто підібрати змістовну і корисну літературу. Яку саме – радять консультанти та репетитори.
 

Англійська мова

Літератури з англійської мови досить багато. Все залежить від того, якого результату ви хочете досягти. Для школярів, які хочуть просто «підтягти» англійську, варто звернути увагу на Patricia Reilly, MichaelDean. New Opportunities. Для роботи над граматикою можна використовувати збірник «Практична граматика англійської мови» Л. І. Романової. А також Raymond Murphy. English grammar in use, де дані правила та вправи на них. Непоганою книжкою вважають посібник «Граматика: збірник вправ» (Ю. Б. Голіцинський).

Історія

зно підручники

Щодо історії, то тут зайвої інформації бути не може. Викладачі рекомендують користуватися такими підручниками, як «Історія України» (Бойко О.Д.), серія «Україна крізь віки», «Історія України: повний курс підготовки для вступу до вищих навчальних закладів» (Кульчицький С. В. та Мицик Ю. А.). А от посібники, розроблені спеціально для ЗНО, варто використовувати лише як тренувальний матеріал.

Математика

зно підручники

Тут експерти виділяють три основні типи посібників: збірник тестів, комплексна підготовка (включає теорію та приклади задач), а також окремо збірники задач. Викладачі не рекомендують користуватися збірниками, які випущені спеціально під тестування. Більшість із них зроблені нашвидкуруч і нічим не відрізняються від збірників попередніх років, хоча завдання змінюються. В деяких збірниках містяться теми, які не ввійшли в цьогорічне тестування, натомість потрібних там немає. Крім того, навіть якщо збірник тематичний, то часто теми в ньому об’єднані настільки незручно, що готуватися самому практично нереально.

Якщо ви не відчуваєте особливих «провалів» у своїх знаннях з математики, то на першому етапі підійдуть збірники для річної підсумкової атестації за 9 і 11 клас. У них багато задач практично з усіх тем шкільного курсу. Уже ближче до заключного етапу можна брати збірники тестів і вирішувати задачі.

Фізика

зно підручники

Користуватися стандартними шкільними підручниками при підготовці до ЗНО незручно, оскільки викладення матеріалу в них розраховане на тривале навчання в школі. Різні довідники, в яких коротко викладено всі теми курсу, вам теж навряд чи допоможуть. А збірники задач навряд чи будуть корисні, якщо ви недостатньо знаєте теорію та не вмієте ці задачі вирішувати. Оптимальний варіант – взяти у когось хороший конспект зі шкільної фізики, збірники задач з 9 до 11 класу, експрес підготовку до ЗНО і збірник тестів. Спочатку читаєте тему, потім вчитеся вирішувати задачі зі збірника без тестів і варіантів відповідей, потім звикаємо до тестів, а далі вирішуємо завдання ЗНО з минулих років.

Хімія

зно підручники

Підготовка до тестування з хімії потребує систематичного підходу, оскільки матеріалу багато, і він – не з легких. Якщо ви впевнені в своїх силах, можете спробувати готуватися самостійно чи з однокласниками. Допоможуть посібники Хомченко Г. П.,Хомченко І.Г. «Задачі з хімії для вступників до вузів». Або ж посібник «Як підготуватись до вступних іспитів з хімії» (Орлов В.Д., Коробов В.І.). Непоганим посібником також називають видання Григоровича О.В., Мацакова О.Ю. «Зовнішнє оцінювання. Хімія. Комплексна підготовка».

Біологія

зно підручники

Існує багато збірників і довідкової літератури по біології. Матеріали в них дуже відрізняються, у деяких ви можете знайти тести майже університетського рівня, а деякі годяться лише для контрольних у молодшій школі.

Ті, кому подобається читати теорію, можуть сміливо купувати «Довідник з біології» Р. В. Шаламова та В.І. Підгорного. До цього можна додати збірник тестів цих же авторів. Якщо ж хочете набрати більше балів, то слід додати збірник тестів І. В. Барни, деякі з тестів тут перевищують рівень шкільної програми. А загалом – чим більше ви прочитаєте книжок та вирішите тестів, тим вищими будуть ваші шанси.

 

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору