GMATэссе Декілька цінних практичних порад.
 

До нас на форум щоденно приходять запитання: як краще готуватись, які підручники використовувати, які документи зібрати, куди що відправляти та багато-багато інших. Нещодавно прийшло цікаве і досить складне: за якою схемою можна самостійно перевірити завдання з розгорнутою відповіддю? Оскільки на пробному ЗНО ці письмові роботи не перевіряються, читачка форуму Ірина поцікавилась, як можна це зробити без сторонньої допомоги.

Пропонуємо декілька ПРАКТИЧНИХ порад:

Задля успішного написання відповіді на завдання з розгорнутою відповіддю (далі буде просто – власне висловлювання) треба, перш за все, дуже уважно ознайомитись з  Критеріями оцінювання цього завдання. В документі знаходиться ключик до успіху. Не полінуйтесь. Прочитайте декілька раз. Часто цим простим кроком нехтують. Однак, скільки б десятків тренувальних «творів» не писалось, якщо це робиться навмання за схемою «як заманеться», то кількість ніколи не перетвориться на якість.

Отож, пройдімось по кожному з критеріїв:

Змістове наповнення.

В кожному завданні, візьмімо для прикладу ЗНО з англійської мови 2014 (43-тє, останнє), є короткий опис ситуації та завжди 3 пункти, які треба висвітлити. В даному випадку: потрібно написати лист-відповідь другу (вже знаємо формат – особистий лист), батьки якого змушують його читати класичну літературу, хоча йому до вподоби фентезі. Далі – 3 пункти – такий собі план письмової роботи. Обов’язково потрібно розкрити всі. І буде вам уже 6 балів, по 2 бали за кожен. В цьому дуже великий плюс – вам не треба придумувати свій план і що б це таке написати.

Дотримуйтесь простої схеми письмової роботи:

1) звертання;

2) вступ – подяка за лист, враження від «ситуації»;

3) розкриття 3 пунктів;

4) логічне завершення думки в кінці, підбадьорення, приміром: ”I hope, you will talk to your parents and…”, “I guess, everything will be fine…”.  

Структура тексту та зв’язність.

Цей критерій розбитий на дві частини: логіка викладу та зв’язність тексту. Перевіряючи свою роботу, вдумайтесь, чи пов’язані всі речення однією темою, логічним ланцюжком. В ній не повинно бути відгалужень, на зразок: By the way, a friend of mine goes in for sports. Це щодо логіки. А зв’язність перевіряється наявністю зв’язкових слів. Наприклад, first of all, firstly, secondly, besides, in my opinion, of course, actually, finally. У нас є шаблончик, де можна їх більше знайти: Шаблони для написання завдання з розгорнутою відповіддю з англійської мови. До речі, шаблон допоможе і з форматами розібратись. Більше про це - далі.

Все добре? Тоді ще 2 бали.

Друга частина: відповідність формату – особистий чи офіційний лист. Про це багато говорити не потрібно. Дивіться шаблон або пошукайте самі, за якою структурою і як правильно вони пишуться. Буде все гаразд? Ще 2 бали.

Використання лексики.

З цим досить складно, оскільки самостійно оцінити якість використаної лексики суб’єктивно майже неможливо. Ви все одно будете орієнтуватись на свій рівень, і письмова робота здаватиметься нормальною.

Принаймні ви можете попрацювати зі словником, перевірити значення слів чи правильність вживання ідіом, які, безумовно, вітаються. Головне – без помилок у словах/виразах, а в реченнях без таких, через які зміст стає незрозумілим. Висловлювання має складатись з англійських речень, а не українських, які лише складені з англійських слів. За все - ще 2 бали.

Використання граматики.

Критерій, який теж вимагає навички подивитись на свою роботу з іншої «дзвіниці». Це можливо, якщо перечитати/перевірити свою роботу не відразу, а через деякий час після того, як написали. Через пару годин, а краще на другий день, так би мовити, «на свіжу голову». Зробивши так, знайдеться чимало помилок та моментів, які краще поправити, замінити.

Якщо під час справжнього ЗНО, то рекомендується спочатку написати на чернетці, потім перейти до тестових завдань, і лише потім перечитати роботу на чернетці. Є сумніви щодо написаного? Краще не писати, вжити простіший час, перефразувати, але бути впевненими в кожному реченні. (Це стосується і лексики, і всієї письмової роботи в цілому).

Граматичні теми з програми треба знати, інакше й перевірити буде вкрай важко. Тому їх спершу треба вивчити, взявши перелік з програми, а тоді вже братись за самостійну перевірку. За цей критерій - ще 2 бали.

Обсяг

Не забувайте, що крім цих критеріїв є ще один – обсяг власного висловлювання. За нього не даються бали, проте має бути не менше 100 слів, інакше робота не перевірятиметься. Втім, у менше як сотню слів навряд чи вдасться вкластись, щоб повністю розкрити всі умови та написати гарний лист.

Нескладний підрахунок покаже в сумі 14 заповітних балів за письмову роботу, яких щиро всім бажаємо)

 Успіхів вам та впевненості у своїх знаннях!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору