повторний вступ на бюджет

Звичайно, можна. Однак потрібно знати декілька важливих моментів:

1. В разі якщо студент бажає залишити вуз, в якому навчається за рахунок бюджетних коштів, щоб спробувати вступити до іншого вузу також «на бюджет», після успішного проходження вступного конкурсу та зарахування до іншого вузу зовоб’язаний буде відшкодувати кошти, які були витрачені з державного або місцевого бюджету на його навчання згідно з цією постановою КМУ - ПОРЯДОК відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців. Ця постанова визначає "процедуру відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців з числа громадян України, які навчалися за державним замовленням у вищих навчальних закладах, не завершили навчання за певним ступенем освіти і бажають повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням".

Коротке пояснення: скільки та як потрібно відшкодовувати кошти

  • Ця постанова стосується громадян України та поширюється на осіб, які з 1 вересня 2015 р. вирішили повторно здобувати вищу освіту за державним замовленням у державних або комунальних вищих навчальних закладах.
  • Після успішно пройденого вступного конкурсу та відповідного наказу ректора вишу про зарахування, потрібно в 10-денний термін відшкодувати вже в новому навчальному закладі кошти за формулою, яка вказується у постанові.
  • З попереднього закладу, відповідно, потрібно надати довідку з вказаною вартістю навчання, яке вже було пройдене. До попереднього вишу потрібно звернутися самостійно, і в 3-денний термін він зобов’язаний надати таку довідку.
  • В новому - після отримання такої довідки зобов’язані також в 3-денний термін надати розрахунковий документ для відшкодування коштів. (При цьому сума буде з урахуванням інфляції за минулий календарний рік)
  • Відшкодовувати кошти потрібно вже через новий ЗВО. Також студент має право звернутись до керівника щодо того, аби це відшкодування проводити не відразу, а протягом поточного навчального року (обов’язково на підставі довідки про матеріальний стан студента). При цьому  перший платіж має бути не менше 50% від загальної суми.
  • Далі потрібно не пізніше ніж через 10 днів з дня проплати надати новому ЗВО документ, що повне або часткове відшкодування було здійснене.
  • Якщо студент відмовляється відшкодовувати кошти, він буде відрахований з ЗВО, до якого щойно був зарахований, а питання відшкодування коштів вирішуватиметься вже в суді.

!!! ПРИКЛАД від редактора

Приходить дуже багато запитань щодо суми, яку потрібно відшкодовувати в разі повторного вступу на бюджет. Звісно, це цікавить і тих, хто задумується лише про "перевступ", і тих, хто вже остаточно вирішив. Є формула у постанові, за нею самостійно складно порахувати, а хочеться хоча б орієнтовно знати.

Якою буде сума?

1. Точну скажуть лише у першому виші, тому що з нього потрібно взяти довідку про вартість навчання та інші суми.

2. Ця сума буде більшою на 15-20%, ніж навчання на контракті за тією ж спеціальністю.

3. Приклад. Студентка провчилась 2 місяці (стипендії ще не отримувала), відрахувалась, повторно вступила. Відшкодувала 14 000 гривень за навчання протягом 1 семестру. Навчання на контракті за тією ж спеціальністю коштувало 23 000 гривень на рік. (Якщо провчитись у семестрі більше 10 днів, рахуватиметься як цілий семестр. Якщо отримувати ще стипендію, то її також потрібно буде відшкодовувати).  

Робіть свій вибір зважено!

***

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору