повторний вступ на бюджет

Звичайно, можна. Однак потрібно знати декілька важливих моментів:

1. В разі якщо студент бажає залишити вуз, в якому навчається за рахунок бюджетних коштів, щоб спробувати вступити до іншого вузу також «на бюджет», після успішного проходження вступного конкурсу та зарахування до іншого вузу зовоб’язаний буде відшкодувати кошти, які були витрачені з державного або місцевого бюджету на його навчання згідно з цією постановою КМУ - ПОРЯДОК відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців. Ця постанова визначає "процедуру відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців з числа громадян України, які навчалися за державним замовленням у вищих навчальних закладах, не завершили навчання за певним ступенем освіти і бажають повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням".

Коротке пояснення: скільки та як потрібно відшкодовувати кошти

  • Ця постанова стосується громадян України та поширюється на осіб, які починаючи з 1 вересня 2015 р. будуть повторно здобувати вищу освіту за державним замовленням у державних або комунальних вищих навчальних закладах.
  • Після успішно пройденого вступного конкурсу та відповідного наказу ректора вузу про зарахування, потрібно в 10-денний термін відшкодувати вже в новому вузі кошти за формулою, яка вказується у постанові.
  • З попереднього вузу, відповідно, потрібно надати довідку з вказаною вартістю навчання, яке вже було пройдене. До колишнього вузу потрібно звернутися самостійно, і в 3-денний термін він зобов’язаний надати таку довідку.
  • В новому вузі після отримання такої довідки зобов’язані також в 3-денний термін надати розрахунковий документ для відшкодування коштів. (При цьому сума буде з урахуванням інфляції за минулий календарний рік)
  • Відшкодовувати кошти потрібно вже через новий вуз. Також студент має право звернутись до керівника вузу щодо того, аби це відшкодування проводити не відразу, а протягом поточного навчального року (обов’язково на підставі довідки про матеріальний стан студента). При цьому  перший платіж має бути не менше 50% від загальної суми.
  • Далі потрібно не пізніше ніж через 10 днів з дня проплати надати новому вузу документ, що повне або часткове відшкодування було здійснене.
  • Якщо студент відмовляється відшкодовувати кошти, він буде виключений з вузу, до якого щойно був зарахований, а питання відшкодування коштів вирішуватиметься вже в суді.

!!! Також варто знати, що під час повторного вступу на бюджет є випадки, коли не потрібно відшкодовувати кошти. Але умови, за яких це можливо, потрібно вже з'ясовувати в тому вузі, в який планується повторний вступ. Адже все залежить від кількості семетрів, після яких припиняється навчання у першому вузі, так званої, "академрізниці" та іншого, про що мають повідомити у новому вузі.

Тому робіть вибір вузу та спеціальності свідомо та зважено. 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 


нагору
×