Розберімося з ПРІОРИТЕТАМИ, які потрібно буде в процесі подачі електронних заяв на вступ, присвоювати кожній заяві. 

У форматі "запитання - відповідь"

Насамперед, слід знати, що у правилах прийому до ВНЗ України на 2016 рік вказано: можна подавати до 15 заяв на 5 спеціальностей. Кожній з заяв треба присвоїти свій пріоритет - від 1 до 15.  Тій, за якою є найбільше бажання вступити, це буде пріоритет №1, і так далі, а пріоритет №15 - це остання з можливих заяв, відповідно, це останній з можливих варіантів вступу. Але не зовсім зрозуміло, як це все робити.

Ось найчастіші запитання з відповідями.

1. Що саме мається на увазі під 15 заявами на 5 спеціальностей?

Для прикладу, схеми можуть бути наступні: 3 ВНЗ по 5 заяв - 5х3, 15х1, 7х2... Також можна подати, наприклад, в один ВНЗ 2 заяви, в другий - 3, а в третій та четвертий по 5. Це залежить лише від вас.

2. Чи можна вибирати різні 5 спеціальностей у різні ВНЗ?

Ні. так не можна. Має бути загалом 5 спеціальностей. Тобто якщо подаєш у 2 ВНЗ по 5, то ці 5 мають бути однакові для обох університетів.

3. А якщо планується вступ на контракт, то скільки заяв можна подавати?

Немає обмежень щодо кількості заяв на платне навчання.

4. Чи потрібно формувати окремі заяви на «бюджет» та на «контракт»? І якщо не пройти на бюджет, то чи можна вступити на одну з обраних спеціальностей на контракт?

Якщо на жодну спеціальність не вдається пройти на «бюджет», то можна вибрати будь-яку із поданих заяв і вступити на «контракт». Окремо треба подавати тільки тоді, коли є бажання вибрати ще кілька спеціальностей.

5. Якщо не вступити за заявою під пріоритетом №1, тоді всі інші заяви анулюються?

Ні, звичайно. Якщо не пройти за першим пріоритетом, тоді можна пройти за другим або за третім, або й за десятим. 

6. Якщо не пройти за заявою під пріоритетом №1, але пройти за №3, то чи буде можливість все одно навчатись за першим пріоритетом тільки на «контракті»?

Так, це можливо.

 7. А якщо пройти на «бюджет», наприклад, за №3, але в такому разі більше бажання пройти під №5, то чи можливо буде "переступити" дві заяви?

Ні, так не можна. Пройшовши на «бюджет» за №3, всі інші заяви автоматично анульовуються. Для того щоб не виникла подібна ситуація, потрібно зважено і серйозно підійти до вибору пріоритетів.

 8. Якщо у одного абітурієнта, який пройшов на «бюджет» за заявою №2, скажімо, на спеціальність "комп'ютерна інженерія" в КПІ, а інший абітурієнт визначив на цю ж спеціальність пріоритет №1, тільки мав на кілька балів менше, то хто тоді проходить? Чи грають тут пріоритети головну роль?

В такому разі приймуть першого абітурієнта, оскільки в нього буде більший конкурсний бал. 

************

Але попереду, звісно, на всіх чекає ЗНО, тому успіхів на тестуванні та при вступі!

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(309) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.236.15.142"}"
нагору