допомога батьків Скільки бюджетних місць буде у 2016 році?
 

Розподіл бюджетних місць буде відбуватись за іншою схемою, ніж раніше. З 1 січня 2016 р. 80% від загальної кількості бюджетних місць для бакалаврів розподілятимуть на підставі показників минулого року і заявок університетів. Повідомляли, що цих 80% Кабмін розподілить у квітні. Інші 20% — за підсумками подачі заяв під час вступної кампанії. Чим більше заяв на певну спеціальність, тим більше бюджетних місць вуз на неї отримає.

стрілаДо 1 червня 2016 р. МОН затвердить перелік профільних спеціальностей ВНЗ, на які останні зможуть здійснювати набір вступників за державним замовленням. Це означає, наприклад, що технічні виші можуть не отримати бюджетних місць на гуманітарні дисципліни, а аграрні — в галузі "право" чи "журналістика".

стрілаДо 15 червня 2016 р. приймальні комісії повинні затвердити мінімальні та максимальні обсяги держзамовлення для молодших бакалаврів та бакалаврів за профільними спеціальностями, але максимум не повинен перевищувати обсяг державного замовлення попереднього року більше, ніж на 25%.

Очевидно, що до подачі заяв на вступ абітурієнтам не будуть відомі конкретні обсяги бюджетних місць у межах окремих спеціальностей!

Відповідно, сказати, що кількість бюджетних місць у 2016 році зменшиться, не можна. Просто розподіл буде за іншим принципом, внаслідок чого, кількість бюджетних місць буде залежати від самого вузу, а також вибранї спеціальності.

стрілаЩе один важливий момент. У 2016 році не планується так звана "хвиля дозарахування". Тобто добору студентів на бюджетні місця, які залишатимуться через відмову окремих абітурієнтів, не буде (це лишається тільки при вступі на ступінь молодшого спеціаліста, магістра та спеціаліста).

стрілаПозаконкурсникам у 2016 році віддається лише 5% бюджетних місць (минулого року - 20%). Однак на деякі спеціальності цей відсоток досягатиме 10. Цікавтесь безпосередньо у приймальних комісіях вузів

Тому зважено вибирайте пріоритети для своїх заяв, а також ВНЗ,

***

Інформація на основі уточнюючих даних МОН. Наразі немає єдиного документа, в якому чітко був би прописаний принцип розподілу бюджетних місць у ВНЗ.

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 


нагору
×