апеляція зно

Хто може подавати апеляційну заяву щодо своїх результатів ЗНО та як?

Згідно з наказом МОН "Про затвердження Порядку визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання" від 16.03.2015  № 300, у пункті ІХ розписано, хто і як може подати відповідну заяву.

Отож, у форматі "запитання-відповідь".

апеляція зно  1. Хто може подавати апеляційну заяву?

Подавати апеляційну заяву може будь-який учасник ЗНО, який сумнівається щодо правильності встановлення результату зовнішнього оцінювання з певного предмета.

апеляція зно  2. Як подавати апеляцію?

Протягом 5 календарних днів з дня оголошення оіційних результатів потрібно написати заяву на ім'я директора УЦОЯО, в якій вказати:

1) своє прізвище, ім’я, по батькові;

2) номер свого сертифіката ЗНО;

3) назву навчального предмета, результат зовнішнього оцінювання з якого оскаржується;

4) номер контактного телефону;

5) дату подання апеляційної заяви.

Зразок заяви.

Якщо заява відсилається поштою, тоді дата подання визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті. Апеляційні заяви треба надсилати рекомендованим листом до УЦОЯО за адресою: 04053, м. Київ, вул. Юрія Коцюбинського, 5 з поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО».

апеляція зно  3. Яка процедура розгляду апеляційної заяви?

Протягом 15 календарних днів з дня надходження заяви до УЦОЯО, вона має бути розглянута. Якщо заява розглянута по суті, то повторно її подавати з того самого предмета не варто, оскільки розглядатись не буде.

Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії розміщується на інформаційній сторінці учасника зовнішнього оцінювання. Учасник може бути присутнім під час розгляду апеляційної заяви, однак це необов'язково.

Якщо комісія приймає рішення задовільнити апеляційну заяву, то може:

1) відновити результат, який було анульовано;

2) змінити отриману кількість балів.

Рішення комісії та всі зміни публікуються на інформаційній сторінці учасника ЗНО. Крім того, не пізніше ніж через 3 дні йому надсилається лист з відповідною інформацією.

апеляція зно  4. Як саме розглядається заява?

Якщо в учасника виникли питання щодо правильних відповідей певних завданнях, і він присутній під час розгляду апеляційної заяви, то в такому разі йде дискусія. Абітурієнт пояснює свою точку зору, члени апеляційної комисії - експертні висновки.  

Якщо ж учасник відсутній, то робота перевіряється ще раз та виноситься рішення.

апеляція зно 5. Що треба мати з собою?

Паспорт, Сертифікат ЗНО, і можна взяти зошит, щоб було Вам зручніше орієнтуватися. 

апеляція зно  4. Чи може комісія знизити, а не підвищити результат?

Так. Апеляційна комісія може встановити правильність перевірки роботи, в такому разі кількість отриманих балів залишиться такою самою. Якщо ж буде виявлено технічні чи будь-які інші помилки, то бали можуть бути підвищені або знижені.

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 


нагору
×