Мова піде не про те, скільки коштує зовнішнє незалежне оцінювання державі, а те, у скільки обходиться підготовка випускника до одного предмета на рік. 

Отож, спробувала не обмежитись лише Києвом, а розшукати розцінки по всій Україні (Львів, Одеса, Полтава, Харків), щоб визначити нижню та верхню цінову межі. Шукала вартість підготовки до ЗНО з української мови та літератури, оскільки кількість його учасників найбільша. Однак відразу помітила, що підготовка до іноземних мов орієнтовно на 10-15% дорожча, а до менш популярних предметів, таких як, наприклад, географія – дешевша.

Погляньмо, що маємо.

Вид підготовки

Найнижча – найвища ціна

Курси підготовки офлайн

45 – 90 грн./1 год.

Курси підготовки онлайн

200 – 600 за предмет

0 – 50 грн./1 год.

(є навіть безкоштовні курси, наприклад, Prometheus)

Індивідуальні заняття на курсах

120 – 200 грн./1 год.

Репетитор

50 – 250 грн./1 год.

Самостійна підготовка

~ 100 грн.

Курси при ВНЗ

30 – 80 грн./1 год.

Якщо готуватись на курсах у групах, то підготовка орієнтовно обійдеться у 6 000 – 7 000 грн. в рік. Якщо індивідуально займатись з вересня по травень двічі на тиждень, то ще дорожче, адже діапазон ширший, від 3 300 до 13 000. Якщо онлайн чи самостійно – в рази дешевше.

Окремо хочу виділити категорію: довузівські курси при ВНЗ. Деякі навчальні заклади вказують вартість одного предмета (наприклад, 145 грн), інші – вартість за годину, хоча не вказано, скільки загалом годин навчання. А деякі взагалі – що підготовка до ЗНО безкоштовна, за умови навчання у цьому ВНЗ!

Як цікавинки додам, що іноді траплялись оголошення від репетиторів, які готові на оплату своєї праці у розмірі 19 гривень за годину! Це переважно студенти. Або 350 гривень за годину допомоги з англійської мови від носія мови. Крім того, є репетитори, які, вказавши ціну 100 гривень, дрібненькими літерами залишають примітку, що це за 45 хвилин, а не за годину. Відповідно, ціна за годину уже 125 гривень. Варто бути уважними.

ЗНО, в будь-якому випадку, щось та коштує. Навіть якщо в суму входить лише вартість посібника, ручки та зошита для конспектів.

Загалом вартість підготовки до ЗНО з одного предмета залежить, в першу чергу, від сили волі учня. Якщо її достатньо, багато витрачатись не доведеться. Самостійно можна підготуватись, хоча для більшості (навіть старанних учнів) складно, бо мало контролю, лінь "допомагає", а часу завжди не вистачає. На курсах все продумано та підібрано, допоможуть, підкажуть, підтримають, гарантують прогрес. Репетитор допоможе, навчить, підтримає, але рідко гарантує. Підготовка у ВНЗ (давайте будемо чесними) – це, здебільшого, можливість купити додаткові бали до загального.

Однак це добре, що є стільки варіантів підготовки. (Шкода, правда, що школа до них рідко входить). Випускники мають змогу шукати, вибирати, вирішувати самотужки чи з батьками. Але в цьому і є суть зовнішнього оцінювання. Воно має бути поза школою. Готувати учня до самостійності та відповідальності за свої знання. Якщо їх було отримано достатньо в школі, чудово! «Прогін» по програмі ЗНО, кілька тренувальних тестів і вперед на тестування. А якщо школи було недостатньо, тоді потрібно вибирати за бажанням, ціною та можливостями ту підготовку, яка пасуватиме усім критеріям.

Вдалого вибору та успіхів!

пробне зно минулих років

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(302) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon.com, Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"54.165.57.161"}"
нагору