психологічні особливості дітей Кожен біолог скаже, що до кожної квітки потрібен особливий підхід, щоб вона гарно росла та розцвітала. А діти - теж квіти. Як за ними доглядати і як допомагати?

 

Навчання кожної дитини великою мірою залежить від цілого ряду її індивідуальних особливостей: специфіки мислення, пам’яті, уваги, особистих якостей, мотивації і т.д. Щоб воно було максимально ефективним і приємним, слід враховувати ці особливості та відповідно до них налаштувати процес підготовки до іспитів.

Наразі пропонуємо вам стислу характеристику різних груп дітей, які найвірогідніше відчують труднощі під час підготовки та здачі ЗНО. А також – декілька порад, як допомогти таким дітям. Безумовно, основна робота повинна проводитись на підготовчому етапі.

«Правопівкульні» діти.

діти-квітиЇх особливості

Погодьтеся, цікава назва, однак саме так називають тих дітей, у яких домінує активність правої півкулі мозку. У них багата уява, дуже гарно розвинуте образне мислення. Вони чудово сприймають метафори, порівняння, але можуть розгубитися, коли потрібно оперувати логікою.

Труднощі з ЗНО

«Правопівкульним» дітям складно логічно мислити, структурувати. Їм важко відійти від емоційно-образної складової навчального матеріалу і зосередитись на фактах та теоретичному матеріалі. Як правило, їм гарно «йдуть» гуманітарні предмети, складніше – природничо-наукові, фізико-математичні. Саме по собі тестування особливо складне для таких дітей, тому що передбачає володіння логічними конструкціями, фактами, вміння аналізувати та зіставляти дані.

Як допомогти

Щоб матеріал краще засвоювався, «правопівкульним» дітям потрібно максимально залучати свою уяву та образне мислення: використовувати порівняння, образи, малюнки. «Суху» теорію краще розбавляти яскравими прикладами та малюнками. Власне ж тестування варто розпочати з тих завдань, де потрібно дати розгорнуту відповідь, лише потім переходити до тестів множинного вибору.

Діти-синтетики

квітка

Їх особливості

Діти-синтетики опираються переважно на загальне, а не на конкретне. Для них мало важливі деталі, тому що цікавіше знаходити загальні взаємозв’язки.

Труднощі з ЗНО

Синтетики часто відчувають труднощі з аналізом, виділенням ключових моментів з інформації, розподілом матеріалу на смислові блоки. Зазвичай таким дітям важко складати плани, конспекти. Синтетики рідко концентруються на одній проблемі, їм властиво розглядати її в широкому розумінні, пов’язуючи з іншими, співвідносячи отримані знання з особистим досвідом та думкою інших. Під час ЗНО діти-синтетики можуть відчувати труднощі, коли потрібно діяти аналітично, оперувати конкретними даними.

Як допомогти

Під час вивчення кожної теми, її потрібно узагальнювати, виділяти основні блоки, та заповнювати їх конкретним матеріалом. Під час роботи з тестами синтетиків потрібно націлювати на важливість виокремлення основного в кожному завданні. На самому початку підготовки варто ознайомитись з матеріалом в цілому: пройтись всіх видах завдань. Це допоможе зорієнтуватись та налаштуватись.

Тривожні діти

квітка

Їх особливості

Для тривожних дітей навчальний процес завжди переплітається з емоційним напруженням. Вони сприймають будь-які навчальну ситуацію як ворожу. Особливу тривогу викликає перевірка знань: контрольна, диктант та інше.

Як можна розпізнати таку дитину? Такі діти часто перевіряють, виправляють написане, що не обов’язково веде до кращої якості виконання. Під час усної відповіді, вони, як правило, пильно спостерігають за реакцією дорослого, задають багато уточнюючих питань. Під час виконання індивідуальних завдань, можуть просити вчителя «проглянути, чи вірно зроблено». Часто гризуть ручки, перебирають пальцями.

Труднощі з ЗНО

Ситуація іспиту взагалі складна для таких дітей, тому що він оцінює. Найважче те, що у них немає емоційного контакту з дорослими, так би мовити, «опори».

Як допомогти

Тривожним дітям ні в якому разу не варто постійно нагадувати про серйозність майбутнього екзамену та важливість його результату. Завдання дорослих – підтримка, заохочення та створення ситуації успіху за допомогою висловлювань: «Я впевнений, що ти впораєшся», «Ти так гарно написав контрольну».

 

Не знайшли своєї квітки? Тоді читайте частину II.

 

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(309) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.238.72.122"}"
нагору