відмінники Комплекс відмінника в минулому? Давайте поговоримо.
 

Думка, що оцінки вирішують все, давно в минулому. Так було раніше. Викладачі та батьки завжди стверджували, що висока успішність відкриває перед тобою всі двері цього світу. Якщо однією тезою: високі оцінки – це ключик до успішного життя.

І багато хто вірив цьому. Старався, недосипав ночами, вишукував, розв’язував і гриз той граніт так, аби отримати найвищу оцінку.

Однак глибоко переконана в тому, що такі зусилля не були вартими тих оцінок. 

Можливо, дивно звучить, але таку позицію можу пояснити.

1. Жоден роботодавець ніколи не запитував про оцінки.

Жоден роботодавець не цікавився моїми оцінками в університеті, тим більше в школі. В жодному резюме не зустрічалась графа «успішність», але без виключення у всіх є «досвід роботи».

Навіть спостерігається дивна річ: навички роботи на комп’ютері та позауніверситетські досягнення додають «вагу» під час прийому на роботу.

2. Я забула чимало з того, що вивчала в університеті.

Пам'ять студентів налаштовується так, щоб відразу після здачі екзамену забувати більшість з того, що вчилося, аби дати місце тому, що доведеться ще вчити.

Особливо це відчувається, коли приходиш на практику. (За професією я філолог). Тоді складається враження, що за роки навчання мало чому вчать. Адже розуміти дітей – учнів, цікаво доносити їм нудний матеріал, не одне й те ж, що проходити практичні заняття за університетською лавою.

І навіть червоний диплом не дає більшої впевненості у тому, що ти зможеш впоратись з цілим класом учнів, та ще й навчити їх чомусь.

3. Найкращі оцінки шкідливі для здоров’я.

Добре тим, хто може «ловити на льоту». Гірше тим, кому потрібно брати знання посидючістю та зубрінням. Якраз останнім варто пам’ятати про те, наскільки шкідливо вчитись більше, ніж того можна дозволити своєму організму. В будь-якому випадку користі від «понад норми» мало, продуктивність низька, відповідно і результат такої роботи не буде відповідати витраченим зусиллям.

Хронічний недосип, погане харчування, надмірне штурмування мозку, коли він відмовляється приймати, тим більше переварювати інформацію – це зло.

4. Друзі та знайомі – ось що потрібно шукати і вивчати

Найцінніше, що дає навчання в університеті – це коло знайомств. І головне, проявляти в ньому свою активність. Спілкування дасть багато того, чого на парах не розкажуть. Тому слід вчитись фільтрувати предмети та матеріали під час навчання, щоб знаходити час для більш цінного та корисного.

А ось які поради можна дати учням:

поради дітям

-        Різниця між 10 та 12 або ж 4 та 5 настільки розмита, що навряд чи вона потім відчутно позначиться на якості життя.

-        Рахунки в майбутньому будуть оплачувати твої навички, а не оцінки на папірці. Накопичувати потрібно досвід, практичні знання, а не оцінки. Чим більше у тебе досвіду в різних сферах, тим «дорожче» ти коштуєш.

-        Червоний диплом не дасть відчутних переваг на ринку праці. Чого не можна сказати про хороших друзів, знайомих, які зможуть допомогти реалізувати себе всюди. Не диплом, а спілкування відчиняє двері.

-        Займайся тим, що подобається та має велике значення для тебе. Ні в якому разі тим, чого від тебе чекають інші. Лише зацікавленість допоможе досягнути вершин.

Якщо вести мову конкретно про школу, то отримувати високі оцінки потрібно, проте з тих предметів, які допоможуть в майбутньому стати професіоналом та майстром своєї справи. Тобто профорієнтація повинна починатись ще в середній школі, щоб учні могли відсіювати зерна від полови. Тоді і предмети для складання ЗНО вибирати буде легше, і професію.

Щасти вам, відмінники та не тільки!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору