підприємець Підприємцями стають чи народжуються? І перше, і друге. Але стати підприємцем дитині можуть допомогти батьки.
 

Як правило, діти, коли підростають, стають схожими на своїх батьків. А якщо у останніх є свій бізнес, то з великою вірогідністю дитина теж виросте підприємцем. Однак, якщо в сім’ї ніхто не займається бізнесом, можна сформувати у дитини необхідне відношення до грошей та способів їх заробітку, виховувати творчий підхід до роботи, тим самим забезпечувати блискуче майбутнє.

Що батьки розповідали вам про гроші? Ймовірно, те, що гроші дають за виконання роботи. Багато хто придумує для дітей грошові заохочення, наприклад, за виніс сміття, прибирання в квартирі чи відмінні оцінки у щоденнику – так дитина отримує кишенькові гроші.

Але справа в тому, що дитині треба формувати правильне відношення до грошей.

Ось декілька поганих та хороших уроків, які наочно показують зв'язок виховання та подальшого відношення до роботи.

Поганий урок 1.Платять за час та завдання

завдання

Продуктом будь-якого найманого працівника є його час та завдання, які він має виконувати. Проблема в тому, що якщо у вас немає часу, який можна продати, наприклад, ви захворіли, тоді заробляти гроші немає можливості. А якщо якась компанія не хоче купувати ваш час, тому що у них немає завдань, тоді ви не отримаєте роботу, незалежно від своїх талантів.

На противагу таким працівникам, підприємці продають ідеї або ж продукт. Їм платять не за час та роботу, а за ідеї, які ті пропонують для вирішення тих чи інших проблем людей, або ж за створення робочих місць. І якщо вони роблять все вірно, то створюють компанії та системи, які приносять гроші навіть тоді, коли самі нічого не роблять.

Якщо ви платите дитині гроші за домашні справи, в такому разі даєте їй модель того, що заробіток може базуватись лише на часі та завданнях. Але ж це не так.

Поганий урок 2. Робити мінімум

В дитинстві хочеться зробити роботу якомога швидше, аби піти гратись. Діти не пишаються виконаною роботою, тому що їм платять за час. Батьки часто сварять за неякісну роботу. Саме таке відношення до роботи часто переноситься на доросле життя – працівники не стараються виконати роботу, тому що їм платять за час, а не за результат. Звичайно, далеко не всі так роблять, але багато хто.

Підприємці ж, навпаки, намагаються виконати роботу якомога краще. Їх бажання працювати та висока якість роботи – це інвестиція у майбутнє. А від того, наскільки правильно вони це зроблять, залежить розмір прибутків.

Поганий урок 3. Спочатку робота, потім розваги

Якщо ви отримуєте гроші за виконані завдання, життя ділиться на дві половини. Одна з них – робота, яка сприймається, як необхідне зло, а друга – розваги, справжнє життя.

Коли ви платите дитині за прибирання та виніс сміття, ви формуєте саме таке відношення. Відповідно, дуже часто зустрічається така особливість: весь тиждень чекаєш вихідних, як свята, а понеділок вважаєш самим жахливим днем.

В підприємців, принаймні гарних, такої установки немає. Вони роблять своє хобі роботою та не живуть заради того, аби дочекатись вихідних. Вони живуть, щоб вирішувати проблеми та створювати можливості.

Отож, це були три нехороші уроки. Як тоді виховувати в дитині підприємницький дух?

Гарний урок 1. Обов’язки не оплачуються

обовязки дітей

Замість того, щоб платити дитині за роботу по дому, краще пояснити, що це її прямі обов’язки. І вона за них відповідає. Батьки теж виконують свої обов’язки, за які відповідають, тому все справедливо.

Замість грошового заохочення єдине задоволення, яке вона отримає – від того, що зробить роботу добре. Потрібно прививати розуміння, що в житті є відповідальність, і далеко не завжди людям платять за те, за що вони відповідальні.

Гарний урок 2. Гроші за вирішення проблем

Щоб навчити дитину міркувати ширше та знаходити способи заробітку, можна пояснити, що ви будете платити тільки за вирішення проблем. Нехай вона сама знайде щось за межами своїх обов’язків, що можна покращити, а тоді отримати гроші.

Наприклад, якщо дитина помітила, що у вас брудна машина та запропонувала її помити, ви можете домовитись про оплату послуги. Прибрати на балконі, оновити щось вдома… Нехай дитина сама шукає можливості вирішення проблем.

Гарний урок 3. Великі справи потребують великих планів

Цілком імовірно, що дитина, міркуючи над зароблянням на вирішенні проблем, знайде спосіб заробляти на чомусь постійно. Завдання батьків полягає в тому, щоб пояснити дитині основні закони бізнесу. Для прикладу, у вигляді гри.

Можна розповісти про інвестиції в бізнес – що для своєї справи спершу треба купити матеріали. А щоб з’явились клієнти, потрібна реклама. Ось тут можна продумати навіть концепцію маркетингу.

Це навчає важливому аспекту – бізнес-плануванню.

Гарний урок 4. Життя – це робота та гра одночасно.

Діти обожнюють щось будувати, з конструкторів та інших іграшок, з яких можна щось споруджати.

На прикладі цих конструкторів варто пояснити, що власна справа, яку хочеться втілити в життя, це цікава гра, за яку можна отримувати гроші, якщо знайти цікаву ідею.

Звісно, до кожної дитини потрібен індивідуальний підхід. Всі ми це знаємо. А всі уроки і поради – це лише напрямок для створення власної системи заохочення. А також, це не гарантія того, що дитина заснує свою справу у майбутньому.

Однак творчий підхід ще нікому не став на заваді. Тим паче не був зайвим на будь-якій посаді чи роботі. Тому він обов’язково допоможе у дорослому житті.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору