Батькам випускників на замітку.
 

Період іспитів – напружений час не тільки для школярів, а й для їхніх батьків. Надмір емоцій дуже часто призводить до непорозумінь. Слід бути надзвичайно пильними, аби не сказати дитині щось таке, що може тільки підсилити хвилювання.

Пропонуємо розглянути кілька найтиповіших помилок, які допускають батьки абітурієнтів.

  • Не готові бути «несерйозним». Загалом, батьки підлітків мають уже звикнути, що їхні слова часто зустрічаються «в штики». Тому якщо ви щиро висловлюєте дитині свої співчуття у випадку недобору балів на ЗНО, то будьте готові до того, що вам скажуть: «Ти це несерйозно. Це жахливо, так і скажи!»
  • Починаєте оприлюднювати результати іспитів. Наприклад, розповідаєте родичам, сусідам чи навіть пишете в соцмережах про те, що ваша дитина отримала несправедливу оцінку і тому подібне. Не робіть цього. Цим ви тільки відштовхнете дитину від себе.
  • Кажете, що не дуже хороший результат – це «чудові новини». Деякі батьки, щоб підтримати свою дитину, починають вдавати, що все добре, посміхаються і хвалять школяра. Не треба цього робити. Якщо ви засмучені, не слід одягати «чергову» посмішку. Краще скажіть, що це дійсно не дуже добре, але й не смертельно.
  • Порівнюєте результати школяра з оцінками сестри, брата, однокласників. Це найобразливіше, що ви можете зробити – порівнювати результати з досягненнями інших. Від таких ваших порівнянь у дитини може з’явитися купа комплексів і затаїтися величезна образа на вас. Жартівливі порівняння теж недоречні.
  • Не дотримуєтеся обіцянок. Якщо ви обіцяли дитині квитки на концерт за успішні оцінки чи, скажімо, новий телефон, тримайте слово. І не потрібно звинувачувати підлітка в шантажі. Вас же ніхто не змушував давати цю обіцянку?
  • Кажете, що будете любити дитину, незважаючи на оцінки. Це помилкові слова. Вони нібито мають підтримати, але від них стає ще гірше, коли починаються втішання на зразок «Ти для нас все одно найкращий». Це все одно, що сказати «ти – невдаха».
  • Наводите приклади відомих людей, що не мають вищої освіти. Звісно, такі історії нібито підбадьорливі, але ж прикладів, коли невдахам раптово усміхається удача, не так багато. Не треба вішати на дитину тавро і переконувати, що колись волею долі вона теж можливо чогось досягне.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору