ЗНО хвилювання ЗНО завершилось, але лишило після себе певний осад. Як його позбутись і з легкістю пірнути в студентське життя?
 

Це питання частіше виникає, мабуть, у батьків, адже саме вони покладали великі надії на своє чадо, виділяли кошти на репетиторів, на курси, намагались забезпечити всім необхідним, очікували 200 або трішечки менше. І ось результати…

Отакої! А чому це так мало? Недогледіли, недовчили, недоконтролювали… Розчарування приходить до багатьох випускників та їх батьків. Справа в тому, що:

•    ЗНО – це тести, можна вгадати, а можна й ні.
•    Можна перехвилюватись або погано почуватись (скільки є випускників, які змушені приходити «з тепературою», інакше «пролетять»!), від чого суттєво страждає результат.  
•    Не пощастило? Повірте, везіння грає дещо головнішу роль, ніж знання. Зараз ти впевнений у своїй відповіді, а через 10 хвилин під час повторної перевірки, дивись, і сумніви підкрадаються. Знання то є, а от впевненість в них частенько дає збій.
•    Ще одне: ЗНО містить досить складні завдання. Так має бути. Уявіть, що третина учасників отримала 200 балів. Дивно, чи не так? Чи це всі такі розумні, чи завдання легкі? Тому з завданнями все гаразд. А також все гаразд, якщо не вдалось впоратись з усіма. Немає межі досконалості, має бути місце для росту. 

Однією з пігулок від постЗНОшного синдрому є можливість подання апеляції, за умови, якщо дійсно є підстави для перерахунку балів. Розраховувати на значне підвищення не варто, особливо за твори, але декілька балів можуть додати. На щастя, в цьому році прозвучала офіційна заява, що занижувати бал після перерахунку не будуть, адже і таке бувало. Апеляцію можна подати про порушення правил проведення ЗНО. Це треба робити до виходу з пункту тестування, або ж на результати ЗНО - не пізніше 3 днів з моменту опублікування офіційних балів на інформаційній сторінці учасника. Детальніше можна почитати на офіційному сайті.

Головна ж пігулка – це сприйняття результату таким, яким він є, програмування себе як і до ЗНО – все буде добре під час вступу. Навчання та сесії у вузі – набагато серйозніші, ніж шкільні олімпіади та екзамени разом взяті. Як нам розповідала 200-бальниця: «Порівняно з навчанням в університеті, ЗНО – це приємна прогулянка».

Основна пігулка – в голові, нехай вона всі синдроми успішно лікує.

Обговорити завдання та поспілкуватись на тему ЗНО та вступу можна завжди на нашому  зно форум  Завітай!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(302) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon.com, Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"34.204.202.44"}"
нагору