ЗНО в школі ЗНО в школі: воно там є?
 

Запитала у одинадцятикласника, чи допомагає школа у підготовці до ЗНО? Після кількох секунд роздумів отримала відповідь: «Майже ні». Чи так це насправді?

Чи повинна школа готувати до зовнішнього тестування?

Запитую далі у того ж випускника: як проходять уроки з української мови та літератури? (Вибрала саме цей предмет, тому що всім потрібно його складати). Чи акцентує вчитель увагу на тому, що пов’язане з тестами? Чи виконують їх взагалі на уроках? Тут не все так погано, тому що з тестами трохи працюють, про ЗНО вчителі згадують і нагадують: треба вчитись, все залежить тільки від власних зусиль, ЗНО – це шанс вступу, куди захочеш. Однак конкретної підготовки, на жаль, маловато.

Вона, звісно, є, але у вигляді виконання програми за одинадцятий клас, подекуди повторення.

Як відомо, програми ЗНО формуються на основі шкільних програмах не лише останнього року навчання. Тому учням самотужки доводиться все, що не має точок дотику з навчальною програмою, але стосується тестування, доганяти самостійно.

Однак якщо уважненько придивитись до назви, то бачимо ЗОВНІШНЄ оцінювання. Відповідно, цей іспит знаходиться зовні школи. Всі питання знімаються: школа повинна давати знання, а як ви їх «пережовуєте» і «ковтаєте» - суто індивідуальна справа. ЗНО тестує та дає оцінку в балах. Гадаю, що розібралися? 

Що робити?

Самостійно або за допомогою репетитора, курсів чи одноЗНОшників гуртуватись і готуватись. Це такий собі рецепт від тих, хто проходив тестування і переконався, що дійсно майже все залежить від вас самих. «Майже» тому що на тестуванні окрему пісню грає везіння, самопочуття та вміння тримати своє хвилювання потрібний проміжок часу «у коробочці» за декількома замками.

ЗНО-підготовку умовно можна поділити на дві частини:

1. Організаційна: реєстрація, збір матеріалів, стеження за нововведеннями.

2. Навчальна: вивчення програм, тем, робота з тестами, типами завдань, проходження тренувальних тестів, повторення, повні тести і так може йти по колу.

Якщо з першою частиною все досить просто, інтернет у поміч і буде все готово. А от навчання треба продумати, знайти свої слабинки, розібрати по деталях тестові завдання, "набити руку", тоді високі бали буду досяжними. Добре, що на сьогодні є море підручників, онлайн-тестів, порад і навіть форум. Користуйтесь.

Так що, хочете гарні результати, ставте конкретну ціль, наприклад, хочу отримати 185 балів з історії України, ще краще намалюйте, візуалізуйте її. Перевірено, діє. І вперед – досягати.

ти зможеш

Як вважаєте, повинна школа дійсно готувати до ЗНО? Обговорюємо на   зно форум  Завітайте!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору