Вплив батьків на результат ЗНО

Як гадаєте, скільки балів з результату ЗНО учня – заслуга батьків? 30, 40, 80? По-різному буває. Батьки – це також невід’ємні, але непомітні учасники зовнішнього тестування. Вони допомагають, підтримують, радять, хвилюються, частенько також готуються і на якомусь рівні переживають усі етапи разом зі своїми дітьми.
Шкода тільки, що вони не можуть скласти тести замість свого чада. Впевнена, відсоток бажаючих здивував би всіх, адже більшість батьків готові зіроньку з неба дістати, яка б освічувала шлях до щасливого майбутнього своїх дітей. Тільки чи варто аж так старатись.
Якою може бути допомога батьків?
1. Фінансовою
Статистика говорить, що 75% випускників користуються послугами репетиторів для підготовки до ЗНО. Відповідно, батьки цих випускників однозначно докладають свої зусилля, які згодом перетворюються у бали. Крім того, не за особисті кошти учня купуються підручники, посібники для підготовки. Тому ця допомога чи не найвагоміша у вигляді балів.
2. Психологічною
На перший погляд, нічого особливого у підтримці та порадах немає. Але частенько для багатьох майбутніх абітурієнтів – це чи не найважливіше. Одна справа дати гроші на курси чи підручники, інша – мотивувати, підтримувати, щоб можна було навіть самостійно готуватись. Це цілком можливо. Запитайте у всезнаючого Гугла, скільки сторінок з різними ЗНО-ресурсами він вам видасть? Вагон і ще трішки. Ось і економія, і гарні стосунки з дітьми у такий важкий для них період. У нас є розповідь 200-бальниці, яка вважає, що підтримка - це запорука успіху. Раджу почитати.
3. Фактичною.
Часто можна чути, що батьки беруть безпосередню участь у підготовці до ЗНО. Якщо один з них учитель або гарно розбирається у предметі, ось і фактична допомога під рукою. 200-бальниця Іра розповідала мені саме про це. До того ж, батьки можуть просто регулярно цікавитися успіхами, проблемами, намагатися дійсно підказати, пояснити чи розібратись у розмаїтті ресурсів.
4. Нейтральною
Кожен живе своїм життям. У 16 років дитина вже повинна бути самостійною. Для чого в школі 11 класів проведено? Ось нехай ЗНО покаже результат. Мінімум втручань, вся відповідальність на дитині. Навіть у разі провалу вступу завжди можна знайти роботу на рік, щоб і прожити, і краще підготуватись.
5. Котролюючо-набридаючою.
З самої назви може скластись враження, що це не найкращий варіант для батьків. Так воно і є. Адже дехто підтримку та допомогу вбачає саме в надмірному контролі, забороні ігор чи відпочинку з друзями заради навчання. Навчання - понад усе. «Вчись, аби не стати жебраком». «Чудова» мотивація, нічого не скажеш. Безумовно, це не варіант, а лише імітація допомоги та турботи про майбутнє дитини.
Звичайно, комбінації допомоги можливі і потрібні. Як кажуть, сім’я – це маленька держава, де свої правила поведінки та життя. Тільки краще, коли устрій її не авторитарний, а демократичний, де не нехтують правилами та вміють прислухатись одне до одного. Тоді кількість батьківських балів у заповітних 200 не буде настільки важливою, а сприйматиметься як досягнення ще однієї спільної мети.
Редактор: Ольга Мілінчук
(Якщо маєте запитання, залишайте у коментарях)
Сподобався матеріал? Поділись ним!
Відео
Пiдписка на новини

