професії майбутнього

Сучасний світ настільки швидко змінюється, що навіть найактивніші його мешканці іноді не встигають за ним. Втім, можна спробувати його хоч на хвильку перегнати, якщо опанувати професію майбутнього.

Нещодавно на сторінках українського інтернет-простору з’явився атлас професій. Цікавий сайт, яким варто прогулятись, щоб розуміти, що відбувається на ринку праці зараз, а чого чекати.

Пропонуємо 10 професій, які можна опанувати вже (щоправда, поки лише за кордоном, в розвинутих країнах), адже експерти прогнозують, що у 2020-х рр.. уже потрібні будуть такі фахівці.

1. Трейдер альтернативних валют

Що ми знали про віртуальні валюти ще 10 років тому? Зустрічали хіба що в іграх. Сьогодні це цікава реальність, адже інтернет-сайти дедалі частіше рясніють інформацією про біткоїни та альтернативні віртуальні валюти. За прогнозами в цій галузі виникне ще не одна професія. Можливо, варто поцікавитись та не втрачати часу?

спеціальності

2. Проектувальник домашніх роботів

Ось те, що треба! Мрія кожного господаря чи господині, теперішнього чи майбутнього. Роботів маємо у корпоративній сфері, а от побут поки обмежується «живою» працею. Це скоро буде виправлено. Можна буде придбати робота-прибиральника, робота-садівника чи помічника з догляду за домашніми улюбленцями. А поки що проектувальники домашніх роботів тільки з'являються.

спеціальності

3. Інфостиліст

професії майбутнього

Хто такий стиліст, розповідати немає потреби. А цей – інфостиліст – буде створювати ваш неповторний інфообраз у різних медіа, підбиратиме інформацію та стиль її викладення. Або розроблятиме відповідні алгоритми для користувачів різних сфер чи груп.

спеціальності

4. Сіті-фермер

Ми звикли до ферм посеред великого поля. Але не завжди знайдеться стільки простору. Тому в умовах урбанізованого світу виникла потреба в автономних екологічних конструкціях посеред міста. І такі вже з’являються на дахах будівель або й усередині хмарочосів. Тому попит на фахівців, які здатні облаштувати та підтримувати такі агрокомплекси вже виникає.

У 2012 році в Сингапурі відкрито першу таку ферму. Наразі подібні почали будувати у США, Франції, Китаї та ОАЕ.

спеціальності

5. Дизайнер емоцій

Що-що? Саме так! Дизайнер емоцій – це вже майже сьогоденна професія, тому що керівники багатьох підприємств охоче мали б у своєму штаті фахівця, який би міг проаналізувати та змоделювати реакцію клієнтів на основі знань психології, фізіології та соціології.

Така людина повинна буде вивчати, навіть передбачати те, як клієнт сприйме ту чи іншу інформацію, товар чи послугу. Найголовніше завдання – впливати на нього, скеровувати емоції в потрібне русло, мотивувати здійснити покупку чи замовлення послуги.

спеціальності

6. Проектувальник особистої безпеки

Особиста безпека – понад усе. Вберегти себе від непередбачуваних витрат внаслідок нещасного випадку чи хвороби вже недостатньо. Хочеться передбачити та попередити всі.

От і потрібна людина, яка, проаналізувавши генетичну схильність до хвороб, темперамент, захоплення, діяльність, зможе допомогти уникнути негативних подій, надаючи послуги одноразового (у випадку подорожі в екзотичну країну, наприклад), так і постійного консультування.

спеціальності

7. IT-генетик

професії майбутнього

Про генетика всі чули. А от чим буде займатись ІТ-генетик. Втім, чому буде? Вже займається.

Такі спеціалісти є, займаються генотерапією людини. Мова йде про методику внесення змін у генетичний апарат для попередження чи боротьби з різними хворобами. А в майбутньому – взагалі програмування геному під задані параметри.

Фантастика, чи не так? Вона вже поруч.

спеціальності

8. Менеджер космотуризму

Подорож у космос? Дивина? Зовсім ні. Захочеш – полетиш. Але без допомоги (ну, і чималих грошей) ніяк. От і будеш шукати менеджера космотуризму, який організує подорож навколокосмічним простором, що, безумовно, запам’ятається на все життя. А потім – на орбітальний комплекс чи базу на місяці. Оце цікаво!

спеціальності

9. Програмувальник електронних «рецептів» одягу

Оце поки дивина! Має бути такий ІТ-спеціаліст, який на основі дизайнерських ескізів одягу розроблятиме інструкції для робота чи 3D-принтера. А потім споживачу лишається або «роздрукувати» свій одяг, або замовити його пошиття в автоматизованому ательє.

спеціальності

10. Дизайнер віртуальних світів

Знову про віртуальну реальність. Без цього ніяк. Адже мова йде не лише про ігри, а й про віртуальні відвідини, скажімо, інших країн, концертів чи конференцій.

Такий дизайнер – це і художник, і програміст водночас. Чудове поєднання!

спеціальності

11. Тренер з майнд-фітнесу

професії майбутнього

Майнд-фітнесу? Так, цей тренер буде розробляти програми розвитку таких навичок, як пам'ять, увага, швидкість читання чи рахування на основі психотипу клієнта. Такий собі фітнес-тренер для розуму.

спеціальності

12. Тренер творчих станів

Як професія, так і її опис звучить дуже абстрактно.

Цей тренер повинен буде вміти вводити творчих людей у різні стани, які характеризуються підвищеною креативністю. Допомагатиме переосмислювати реальність, що постійно необхідно творчим людям.

Вдалого вибору!

 ***

За матеріалами: osvitoria.media, profatlas.com.ua

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(306) "{"as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","city":"Ashburn","country":"United States","countryCode":"US","isp":"Amazon.com, Inc.","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"org":"Amazon Technologies Inc","query":"52.201.27.211","region":"VA","regionName":"Virginia","status":"success","timezone":"America/New_York","zip":"20149"}"
нагору