вступ за кордон

Ольга Малиновська розповідає про свій досвід вступу до Манчестерського університету та як змінилося її життя після цього.

спеціальності

Вступ та університет

спеціальності

Вибір університету був непростий. Ольга склала список університетів, навчання в яких здавалося їй найбільш цікавим. Потім був тривалий період підготовки: написання, підписання, подачі документів, який проходять усі бажаючі навчатись за кордоном.

вступ за кордон

Взагалі відбір студентів до Європейських вишів, на думку Ольги, відбувається досить суб’єктивно. Потрібно:

  • IELTS
  • мотиваційний лист
  • резюме
  • кілька рекомендаційних листів від професорів та роботодавців, якщо пропрацював більше року

Конкурс серйозний – 8 претендентів на одне місце. У відборі найважливішим є мотиваційний лист, в якому треба влучно описати як свої досягнення, так і цінності, яких дотримуєшся.

IELTS Ольга складала двічі, за проханням самої приймальної комісії, аби був кращим бал. Крім цього тесту - ще й GMAT (міжнародний тест з математики та аналізу), хоча він не був обов’язковим, а швидше допоміжним при вступі, аби довести серйозність намірів навчатись саме на менеджменті. З моменту подачі документів до отримання результату від вишу пройшло близько 2-3 місяців.

Окремим важливим завданням було отримання візи. Англійський візовий центр не дуже охоче надає їх українцям. Втім, за тиждень-два до відльоту всі питання були вирішені.

спеціальності

Проживання

спеціальності

Університет зобов’язується забезпечити місцем в гуртожитку іноземних студентів, які не є громадянами країн Європейського Союзу. Вона отримала пропозицію стосовно одного з гуртожитків, однак, прочитавши відгуки студентів, була шокована – маленька кімната, мінімум меблів, так ще й пацюки, миші, равлики!

Пошукавши ще, виявилось, що приватні гуртожитки у Манчестері є не набагато дорожчими, ніж університетські. Проте зі значно кращими умовами проживання. Таким і став її вибір.

спеціальності

Смартфон та інші важливості

спеціальності

Найжахливіше, що може статися зі студентом у Манчестері, – втрата смартфону з важливими мобільними додатками: пральна машинка, всі розрахункові операції, підключення до університетського wi-fi, мобільний оператор та навіть для тесту на зантятті ти маєш мати відповідну програму в телефоні. Інша необхідність – це банківська картка. Зручно та швидко. Хоча оформити її там дуже непросто, досить довга та сувора процедура.

вступ за кордон

Загалом на налагодження повсякденного життя в Манчестері в Ольги пішов майже місяць.

спеціальності

Навчання

спеціальності

Воно займає багато часу. І його неможливо порівняти з попереднім навчанням в Україні в Києво-Могилянській академії. В Манчестерському університеті Ольга здобуває ступінь магістра з менеджменту, а бакалаврська програма стосувалася соціології.

За рік там намагаються надати приблизно такий же обсяг знань, що здобувається за чотири у нас. Вже на першому тижні навчання, наприклад, потрібно було визначити стратегію розвитку Ryanair та підготувати звіт про фінансове позиціювання невеличкої компанії. Це неймовірно цікаво, але й складно. Як і в нас, в Манчестерському університеті є поділ занять на лекції та семінари, але бали студенти можуть отримати лише за групові роботи або письмові іспити в кінці семестру.

вступ за кордон

Ольга планувала продовжувати працювати дистанційно, але невдовзі зрозуміла, що зовсім не має на це часу. В університеті є велика кількість студентських груп за інтересами, де можна реалізувати себе (хоч і безоплатно). Вона долучилася до всесвітньої волонтерської організації Enactus, де разом з ще вісьмома дівчатами намагається запустити стартап на допомогу маргіналізованим жінкам Манчестера отримувати додатковий дохід.

спеціальності

Щоденні витрати

спеціальності

Була думка, що все буде значно гірше, але, виявилось, там можна економити майже на всьому, навіть на їжі. На тиждень потрібно орієнтовно 40 фунтів (прим. – 1460 грн.) на харчі, якщо купувати їх наперед і готувати самостійно. Для прикладу, бургер в кафе обійдеться в 5-12 фунтів. Єдине, від чого Оля не могла відмовитись, це від кави. Але й тут знайшла лазівку: в бібліотеках після 22 год. кава в автоматах безкоштовна. Так і звикла вчитись вночі)

зно 200 балів

Ціна життя там дуже пов’язана з цінністю часу: хочеш швидко і без зусиль - плати більше

зно 200 балів

У Манчестері часто зустрінеш знижки від 10 до 30% для студентів. Хоча одяг не дуже дорогий. От дорогі квитки на потяги. Іноді навіть літаком дешевше виходить. Але ціна життя там дуже пов’язана з цінністю часу: хочеш швидко і без зусиль - плати більше. Наприклад, після 22 год можна придбати студентський квиток на потяг з Лондона до Манчестера за 20 фунтів, але якщо їхати між 17 та 19, він коштуватиме аж 100!

спеціальності

Мультикультурність

спеціальності

Манчестер – друге за розміром місто в Англії. Однозначно – багатокультурне. Наприклад, у Ольги в групі лише троє студентів народилися в Англії, всі інші – вихідці з Китаю, Індії. Взагалі багато студентів з Америки, Європи, Африки, Азії.

вступ за кордон

Мультикультурність – це надзвичайно цікаво, проте варто бути готовим до всього. По-перше, акцент. Англійською мовою говорять всі, питання в тому, як саме. Одногрупницю з Нігерії Ольга досі не розуміє, як би не намагалася. По-друге, треба бути обережним з жартами, аби нікого не образити. Але велика перевага в тому, що швидко зникає мовний бар’єр і ти починаєш спілкуватись з дуже різними людьми. Ти 100% виходиш із зони комфорту і розумієш, що там здатен на значно більше. Це і є поштовхом для особистого розвитку.

***

За матеріалами: inspired

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(306) "{"as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","city":"Ashburn","country":"United States","countryCode":"US","isp":"Amazon.com, Inc.","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"org":"Amazon Technologies Inc","query":"34.229.24.100","region":"VA","regionName":"Virginia","status":"success","timezone":"America/New_York","zip":"20149"}"
нагору