дипломДиплом роботі допоможе, але й без нього вона знайдеться
 

Чи довіряють роботодавці українській освіті? І чи настільки важливо мати вищу освіту, щоб отримати роботу? Цікаві запитання, на які є відповідь з фактами.

Компанія HeadHunter (hh.ua) дає наступні дані: 51% роботодавців не зважають на диплом претендента на роботу. А 60% офісних робітників вважають диплом далеко не найважливішим важелем чи конкурентною перевагою.

Що все ж таки має вагу під час прийому на роботу?

-        Досвід роботи (21%)

-        Загальні розумові здібності

-        Професійні знання

-        Практичні навички по спеціальності (47%)

-        Креативність

-        Здатність системно мислити / аналізувати інформацію

-        Самоосвіта (54%)

-        Стресостійкість

-        Ініціативність

-        Відповідальність

-        Комунікабельність (37%)

-        Вміння працювати в команді / в умовах стислих термінів

Тільки 20% роботодавців зважають на диплом молодого спеціаліста. А чим далі, тим популярнішим способом визначення профпридатності претендента є так звані тестові завдання: ще до призначення співбесіди пропонують виконати певне завдання на підтвердження кваліфікації. Тих, кому доводиться виконувати подібні завдання – 13%.

Отож, числа говорять переважно про те, що диплом сьогодні не настільки важливий, як того хотілося б його власникам. Однак варто пам’ятати про те, що великі компанії не розглядають кандидатуру на посаду без диплома за фахом. Для роботи у державних організаціях та установах він теж обов’язковий.

Крім того, для тих спеціалістів, які розглядають варіант виїзду за кордон, щоб працевлаштуватися або отримати додаткову освіту – це також обов’язковий пункт виконання. Ну, і вища освіта просто необхідна для отримання згоди зайняти керівну посаду. Власне, там, де бере початок додаткова освіта.

Якщо ж говорити загалом, то диплом показує ступінь зрілості кандидата або засвідчує те, що він уже не суміщає роботу з навчанням. Серйозному спеціалісту диплом дійсно потрібен, хоча без знань - це лише заламінований папірець, завдяки якому протриматись на роботі ніяк не вдасться, та й навряд чи отримати її. Назва ВНЗ у ньому сьогодні теж не грає великої ролі.

Підсумуємо: за наявності рівних професійних якостей виграє все одно той, у кого диплом є. Незважаючи на те, що половина роботодавців на нього не зважають, та, з огляду на відносну доступність вищої освіти сьогодні (за допомогою знань або грошей – вступ на платне навчання), диплом важливий і потрібен принаймні для того, щоб за п’ять років навчання отримати певну дозу знань, досвіду (життєвого та професійного), навичок і умінь виборювати краще місце під сонцем.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору