гуманітарій Ви, певно, знаєте, що за складом розуму людей ділять на «технарів» та «гуманітаріїв». І, певно, вже замислювалися над тим, до якої ж категорії належите ви, адже попереду — випускні, ЗНО, а отже і вибір професії.
 

Розберімось, як же не помилитися з вибором свого майбутнього.

“Я люблю читати, отже, я гуманітарій і буду філологом.” Знайомо? Мабуть, так. На жаль, подібна думка — поверхова і зазвичай призводить до неправильного вибору професії. Насправді гуманітарій — не той, хто любить читати хороші книжки. Читати повинна кожна нормальна людина. Великий фізик Альберт Ейнштейн захоплювався Достоєвським. Геніальний конструктор космічних кораблів Сергій Корольов регулярно перечитував “Війну і мир” і знав напам'ять багато віршів Єсеніна. Але це не зробило їх гуманітаріями.

Буває й гірше: останнім часом “гуманітаріями” коректно називають тих, хто, відсидівши 10 років у школі, не може порахувати площу квадрату і не пам'ята таблицю множення. Як правило, це звичайні ледацюги. Але ж слово “ледацюга” - образливе, а “гуманітарій” - ні.

Звичайно, гуманітарні науки відрізняються від точних. Але зовсім не так, як здається багатьом. Річ у тому, що природні (точні) науки прагнуть до об'єктивного відображення світу. Гуманітарні ж стосуються більше людської уяви. Як кажуть психологи, в будь-якого явища є щонайменше сім пояснень. А в будь-якій ситуації — сім способів дії. Тому головна задача гуманітарія — побачити цю багатозначність і складність явищ.

Наприклад, літературний текст для гуманітарія — це спосіб пізнання світу. Ми можемо пізнавати себе за допомогою тексту. Можемо аналізувати взаємовідносини героїв. Можемо розглядати, як і з чого зроблено текст. Тобто, “копатися” в ньому. Якщо людині це цікаво — дивитися вглиб тексту, вишукувати якісь смисли, то вона гуманітарій. Якщо ж вона просто захоплюється — то це просто хороша людина. Але до гуманітарних професій навряд чи це має відношення.

Ви думаєте, філологи — це ті, хто любить літературу? Зовсім ні! Вони її вивчають. Вони вже не можуть любити книги просто так.

література

“Гуманітаріями” інколи називають себе й люди мистецтва. Шкода, але мистецтво й гуманітарні дисципліни — це різні речі. Мистецтво зачіпає почуття, а гуманітарні науки звертаються до розуму. Так, у Середньовічній Європі гуманітарні науки називалися вільним мистецтвом (до речі, в їх число входила й арифметика). Але з часів Середньовіччя багато води збігло.

Тим, хто хоче вступати в творчий виш, треба вчитися думати й аналізувати. І в цьому допоможе вивчення літератури. Завдяки їй можна навчитися по-різному сприймати життєві колізії, душевні стани.

Формально ви, звісно, можете набрати потрібну кількість балів і вступити до творчого вишу. Але ж насправді, щоб стати артистом, режисером, музикантом чи художником, треба не просто вивчити твори, а пропустити їх через себе.

Якщо ви готові зануритися в цей світ “з головою”, обирайте такий напрямок. Якщо ні — ліпше пошукайте собі іншу професію.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору