вибір професіїЦікаво вибирають собі професію нинішні випускники. Читайте чому цікаво.
 

Уже зовсім скоро в усіх школах продзвенять останні дзвоники, і випускники розпочнуть нове для них життя. Більшість, певно, вже визначилася з тим, який фах буде опановувати. А дехто, можливо, вагається. Багато випускників нині вибирають виш, зважаючи на результати ЗНО. Особисті мрії та переваги залишаються поза увагою. Нерідко, наприклад, вибирають гуманітарний факультет, бо в школі погано давалася математика. Або склали ЗНО з української мови на найвищий бал і вступають, скажімо, на журфак. Хоча потім 5 років мріють, як би добре було вчитися на економіста.

Зізнаймося: діти часто бояться не вступити до навчального закладу взагалі. Для них головна мета — потрапити хоч у який-небудь університет, хоч на кого-небудь. І бажано пройти на бюджетні місця.

За вибір багатьох школярів відповідають батьки. Вони дотримуються думки, що їхнє чадо повинно в будь-якому разі отримати вищу освіту і бажано — престижну професію. Але головне: “тобі, синку, треба отримати хоч якийсь папірець. А то нікуди на роботу не візьмуть”. Тільки потім виходить, що юристи, менеджери, психологи та багато інших залишаються без роботи.

Відповідно до опитувань школярів 9-х та 11-х класів, більшість з них упевнені, що досягти успіху в нинішній час без професійної підготовки неможливо. При виборі вишу чи іншого навчального закладу школярі орієнтуються на можливість після його закінчення зробити кар'єру.

Майже 80% школярів та їх батьків упевнені, що для успішної кар'єри головне — висока професійна кваліфікація. На другому місці за популярністю стоїть талант, а на третьому — зв'язки та знайомства. А 40% вважають, що для того, аби рухатися по кар'єрній драбині, треба бути просто везучою людиною.

Також це опитування підтверджує, що більше половини дітей слухаються думки батьків щодо того, куди піти після школи. Для 75% важливі престижність вишу та високі зарплати його випускників. На думку школярів, країні потрібні банкіри і медики. Потім іде архітектура й будівництво. У батьків лідирують банківська сфера та економіка. Але батьки ні в якому разі не хотіли б бачити своїх дітей охоронцями, секретарями та медиками.

А ось що думають самі школярі:

випускники думаютьОлена: “Після школи я планую вступати до медичного інституту. Не можу сказати, що я мрію стати лікарем... Якщо чесно, то на моє рішення дуже сильно вплинула мама. З дитинства вона твердила мені, що я повинна вступати до медичного і бути лікарем. І хоч зараз вона на мене не тисне, але в мене все одно у голові відклалося, що я маю вступати в медінститут.”

Ірина: “Я точно не вирішила, ким хочу бути, але моя професія повинна бути пов'язана зі спілкуванням із людьми. Я вибираю її, зважаючи на свої інтереси. Хочу добитися стабільної і високооплачуваної роботи.”

Тетяна: “Я мрію стати вчителем початкових класів. Хоч зараз ця професія не дуже престижна та актуальна, але, гадаю, вона дуже важлива. Мабуть, це моє покликання. Я дуже люблю дітей і хочу їх навчити багато чому. До того ж, ця професія творча, а все, що пов'язано з творчістю, мені дуже близьке.”

Сергій: “Після школи хочу стати інженером, тому що ця професія потрібна і добре оплачується. Хочу стати багатим і впливовим.”

Ліза: “Дуже хочу стати психологом. Ця професія допоможе мені в житті, наприклад, розвивати в собі різноманітні якості.”

Микита: “Мрію стати фізиком-теоретиком. Фізика дуже перспективна і цікава. Моя велика мрія — отримати Нобелівську премію.”

Правильно мрійте та слухайте себе!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(309) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon Technologies Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"3.236.15.142"}"
нагору