Перш ніж вступати в аспірантуру, треба добре подумати про цілі на майбутнє. Кому вона "світить"?
 

Перш ніж вступати в аспірантуру, треба добре подумати про цілі на майбутнє, тому що аспірантура відбирає в людини приблизно три-чотири роки. У цей період аспіранту належить учитися, причому вимоги тут набагато суворіші, ніж при навчання на ступені бакалавра або магістра.

Аспірантура дає кілька переваг.

Вона відчиняє двері для побудови успішної навчальної кар’єри, коли людина може вже йти далі в докторантуру. Також аспірантура дає відстрочку від армії на період навчання.

Якщо молода людина не має наміру уникати служби в армії та не збирається займатися викладацькою діяльністю, жодних додаткових пільг від свого нового ступеня вона не отримає. Вступати в аспірантуру можна або на бюджетній основі, або на контрактній. Контрактна більш зручна тим, що позбавляє студента від конкурсу. Адже якщо вступати на бюджет, то можна елементарно цей конкурс не пройти. Однак, вартість навчання в аспірантурі набагато вища, ніж на бакалавраті.

Що вимагається від людини, яка має намір вступати до аспірантури?

По-перше, потрібно мати схильність до досліджень. Це психологічна риса, без якої навчатися буде вкрай важко. Друга вимога – наявність ступеня магістра чи досвіду роботи за спеціальністю. Якщо в людини є ступінь магістра, їй можуть видати спеціальний документ у формі рекомендації на вченій раді університету.

Список документів, необхідних для вступу, треба уточнювати в приймальній комісії чи на сайті вишу. А ось підготовку до вступу краще починати за пару років до подання документів.

Бажано брати участь у різних конференціях, проводити дослідження, відвідувати семінари та займатися науковою діяльністю.

Увесь список досягнень треба буде пред’являти при вступі разом з документами. Якщо ніяких досягнень немає, треба надати на кафедру наукову роботу.

У процесі ж навчання для аспіранта головна справа – написання дисертації. Якщо він її успішно напише та захистить, він отримає ступінь кандидата наук. Це дає можливість викладати і просуватися далі по кар’єрних сходах. Варто пам’ятати, що написання дисертації – це складний дослідницький процес. Якщо у вас немає схильності до наукової роботи, вам він здасться тортурами.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору