GMATэссе Ким престижно працювати в Україна? Та чи варто престиж розглядати як основний критерій вибору професії?

 

Вибір професії часто зупиняється не на тій сфері, до якої «лежить душа» учня, а на тій, де більше престижу, більше платять або ж куди «націлюють» батьки. Самостійно чи ні, вибір випускникам потрібно робити принаймні за рік до того, як прозвучить останній дзвінок у школі.

Саме тому пропонуємо на допомогу розбір одного з критеріїв: які найпрестижніші професії в Україні?

Разом з тим перегляньте і протилежний список: непривабливих професій

Топ-10 непривабливих професій в Україні

Найпрестижнішою є професія IT-спеціаліста. Лише на другій позиції – посада керівника або директора. В трійку лідерів потрапили також юристи, адвокати та прокурори. Такий розподіл призових місць визначив Дослідницький центр Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Результати ґрунтуються на опитуванні 1770 респондентів (835 жінок і 935 чоловіків).

Які ж професії слід вважати бажаними сьогодні?

Насамперед, ті, які мають високий статус, вплив та викликають повагу у суспільстві. Безумовно, престиж професії залежить від рівня складності та відповідальності праці, проте значною мірою від затребуваності фахівців на ринку. Також не варто забувати, що основним показником престижності професії є матеріальна винагорода за працю.

Отож, найпрестижнішою сьогодні вважають професію програміста та IT-спеціаліста. Дивуватись тут нічому, оскільки айтішники користуються великим попитом на ринку праці. Варто додати, що робота програмістів високо оплачується: в середньому вони отримують близько 15 тис. грн. в місяць.

Друге призове місце в списку топ-професій України посіли керівники та директори, яким вдалось обігнати юристів, адвокатів та прокурорів. Незважаючи на жорстку конкуренцію, керівнича посада не перестає бути однією з найпрестижніших та бажаних.

На думку 18% опитаних, престиж підприємців та бізнесменів тримається високого рівня. Дещо нижчого – професія архітекторів, що дозволило їй потрапити до топ-5 найкращих професій в Україні.

В десятку також увійшли банкіри, лікарі, льотчики та … космонавти, а також інженери в різних сферах, економісти та фінансисти.

Ось вона – десятка престижних лідерів:

Вдалого вам вибору!

 

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору