спеціальності внз

Якщо деяким термінам ви точно можете дати визначення, то між деякими іноді важко побачити суттєву відмінність. Спробуймо пролити світло на них, щоб все було чітко зрозуміло, особливо в зв’язку з тим, що цьогоріч у правилах прийому до ВНЗ вказано, що можна подавати заяви на вступ до 15 ВНЗ на 5 спеціальностей.

спеціальності внз

Детальніше: Пріоритетність: скільки ВНЗ та спеціальностей можна обрати у 2016 році?

спеціальності внз

спеціальності внз Що таке професія?

Це вид зайнятості, діяльності, який потребує відповідних знань, навичок, кваліфікації. Наприклад, професія інженера, вчителя, будівельника. Професії можна об’єднувати в різні категорії: економічні, технічні, педагогічні та ін..

спеціальності внз Що таке спеціальність?

Це досить близьке поняття до професії, однак, як повідомляє нам Вікіпедіяце комплекс набутих людиною знань і практичних навичок, що дає їй можливість займатися певним родом занять у якійсь галузі діяльності.

Це дещо вужче поняття, ніж професія. Наприклад, є професія лікаря, однак спеціальності: стоматологія, педіатрія та ін..

Серед дуже популярних наразі спеціальностей: комп’ютерна інженерія, інженерія програмного забезпечення або комп’ютерні науки та інформаційні технології, які часто узагальнюють під професію програміста.

Зверніть увагу!!!

Під час подачі заяв на вступ кількість заяв визначається за спеціальностями, а спеціалізацію вступник може вказати вже під час подачі оригіналів документів, якщо його буде рекомендовано до зарахування.

спеціальності внз Що таке спеціалізація?

Запитуємо у Вікіпедії. Вона каже: це деталізація фаху, набуття особою здатностей виконувати окремі завдання та обов'язки, які мають особливості, в межах спеціальності тощо. Це додаткові спеціальні знання та навички у будь-якій сфері.

Знову для прикладу візьмемо спеціальність комп’ютерна інженерія, до якої входить спеціалізації: комп’ютерні системи та компоненти, системне програмування, спеціалізовані комп’ютерні системи. Або ще приклад: менеджмент, до якого входять спеціалізації: виробничий менеджмент, фінансовий менеджмент, управління персоналом.

спеціальності внз Два слова про факультети та інститути в межах одного ВНЗ, адже їх теж часто плутають зі спеціальностями. Це окремі підрозділи у виші, які мають свої назви. Однак на одному факультеті чи в межах одного інституту може бути кілька спеціальностей. Тому хоч ви і вступаєте на певний факультет, але заяву подаєте на спеціальність. 

Наприклад, у КНУ ім. Т. Шевченка є факультет історичний, юридичний факультет, а також інститут журналістики чи міжнародних відносин.

На факультетах інколи ще є напрямки, і тоді картинка змальовується наступна:

Університетспеціальності внз факультетспеціальності внз напрямспеціальності внз спеціальність

Як бачимо, під час вибору спеціальності потрібно гарно розібратись з усім, а лише потім подавати заяви на вступ. Адже з цього року конкурсний відбір дещо ускладнився, не буде так званої «четвертої хвилі» дозарахування, а також вибравши «не своє», при повторному вступі на бюджет доведеться відшкодувати кошти, які були витрачені державою на перший бюджет.

Свідомо та зважено робіть свій вибір, і буде вам … студентський квиток!

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору