фактори вибору професії Ким стати, ким хочу бути… Деяких випускників це питання хвилює мало не щодня, а за когось все давно вирішено і проблем нуль цілих нуль десятих. Пробіжись швидким поглядом по факторах вибору професії, щоб визначити свої - важливі.


На практиці виявляється, що здібності враховуються далеко не в першу чергу, а ось думка батьків – це вагомий важіль.

Отож, які потужні сили існують, хто і що ще впливає на те, яку професійну «трасу» ти вибереш:


-    Позиція «старійшин» сімейства. Завжди є члени сім’ї, які в прямому значенні відповідають за те, як складеться твоє життя.


-    Позиція твоїх друзів. Друзі в твоєму віці можуть суттєво вплинути на твій вибір. Тут доцільна лише одна порада – вдалим буде те рішення, яке тісно переплітається з твоїми інтересами, а також інтересами твого оточення.


-    Позиція вчителів. Вони якраз і можуть підказати потрібний напрямок, тому що спостерігають за тобою не в домашній, а «робочій» обстановці.


-    Здібності, про які найкраще судити не лише з огляду на успіхи у навчанні, але й досягнення в різноманітних видах діяльності.


-    Інформованість. Важливо потурбуватись про те, щоб відомості про ту чи іншу професію не виявились спотвореними, односторонніми.


-    Схильність. Це інтереси, які підкріплені певними задатками.


-    Зв’язки. Сьогодні вони вирішують багато проблем і відразу. Чудово, якщо на твою користь і в сторону вибраного.


-    «За компанію». Цікавий фактор, але він має право на існування, оскільки деякі випускники, довго не розмірковуючи, вступають за компанію до тих ВУЗів, куди йдуть друзі. Відповідно, професію вибирають якщо не одну на всіх, то принаймні суміжну.


-    Престиж або мода. Важливий фактор, але тут є інший бік медалі, оскільки чим більш престижна професія, тим більше конкурентів у тебе буде в майбутньому і тим важче буде знайти гарну роботу.


-    Високооплачуваність. Безсумнівно, один з найважливіших мотиваторів та стимуляторів діяльності. Гарно заробляти хочуть всі. Але вибирати «найдорожчу» сферу, до якої «не лежить душа» ризиковано, адже заробляють гарно ті, хто гарно і самовіддано працюють.


-    Здоров’я. На жаль, цей мега важливий чинник іноді вирішує долю багатьох. Тому, бережи себе і тоді всі двері будуть відчинені перед тобою.


-    Темперамент. Наприклад, холерики більш придатні для активної, стрімкої діяльності, а от меланхоліки – здебільшого творчі натури, реалізовують себе в науці та мистецтві. Сангвініки можуть стати чудовими організаторами, а флегматики полюбляють неквапливу та розплановану діяльність. Мабуть, ти уже знаєш свій темперамент, і він тобі повинен підказати правильний напрямок у житті).


Нам лишається побажати вдалого та самостійного вибору! Нехай щастить у всьому та всюди!

 

 Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору