Маєш питання щодо участі у ЗНО-2014? Задавай їх нам!

Я готуюся до ЗНО з фізики самостійно. З вирішенням завдань у мене проблем немає, але мені здається, що безпосередньо на тесті  я не встигну виконати усі завдання через хвилювання. Як мені побороти свій страх?

Уміння розраховувати свій час, виконуючи тести різної складності – запорука успіху на ЗНО. Ви можете навчитися робити це самостійно, виконуючи пробні блоки тестів і використовуючи про цьому таймер. Але якщо ви все одно хвилюєтесь, варто записатись на спеціалізовані курси підготовки. У групі від 5 до 10 осіб під керівництвом досвідченого викладача вам буде простіше відтворити умови справжнього проходження тестування, ви навчитеся раціонально розподіляти час, і таймер вас більше не лякатиме.

Я навчаюся у спеціалізованій школі гуманітарного спрямування, але вирішила вступати на факультет інформаційних технологій. Наша програма не дозволяє набути якісних знань з точних дисциплін. Які ресурси мені задіяти, щоб краще підготуватися до ЗНО? Послугами репетиторів користуватися не можу, адже це дуже дорого.

Якщо шкільної програми недостатньо для вступу на бажану спеціальність, ви можете пошукати в Інтернеті посібники, які допоможуть вам готуватися самостійно. Зараз існує багато тематичних порталів, на яких ви можете знайти необхідні ресурси.  Але ми б вам радили записатися на інтенсивні курси з нового року у вашому місті. Групові заняття коштують в середньому 40-50 гривень, що значно дешевше, ніж індивідуальні заняття з викладачем. Робота в аудиторії ефективна, оскільки ви разом зможете розібратися з усіма труднощами за допомогою викладача.

Я готуюся до ЗНО з історії. Мені здається, що запам’ятати усі дати та події неможливо. Як тільки я переходжу до нової теми, забуваю, що я вивчив до цього. Як мені бути? Чи є якісь секрети правильної підготовки до тестування з історії?

Для того, щоб успішно здати тест з історії, недостатньо (та й неможливо) просто вивчити все. Тести передбачають також вміння аналізувати події, знаходити причино-наслідкові зв’язки, робити висновки на основі історичних фактів. Якщо у школі ви не навчилися розуміти та аналізувати, чому відбулися ті чи інші події, оперувати історичними термінами, то ви потребуєте допомоги досвідченого викладача. Інша можливість – записатися на курси. Там ви навчитесь не лише вибирати правильну відповідь з кількох варіантів, а й давати відповіді на розгорнуті питання, які оцінюються вище, ніж знання дат чи персоналій.

Cкільки часу мені потрібно для того, щоб підготуватися до ЗНО з англійської мови?

Це залежить насамперед від теперішнього рівня ваших знань. Якщо ваш рівень знання мови IntermediateB/Upper-IntermediateA, то достатнім буде займатися 2-3 місяці по 3 рази на тиждень з використанням необхідних ресурсів. Але краще було б звернутися за допомогою до викладача або записатися на курси, оскільки самостійна підготовка не завжди буває ефективною. Якщо ваш рівень дещо нижчий, то займатися, звісно, треба частіше.

Я готуюся до ЗНО з біології сама, але хотілося, щоб хтось перевірив, наскільки добре я підготувалася до тестів. Чи можливо це?

Якщо ви готуєтеся самі, але хочете, щоб хтось визначив, наскільки високий рівень вашої підготовки і вказав на можливі прогалини в знаннях, зверніться до викладачів з біології, які мають досвід підготовки до ЗНО. Він зможе провести для вас консультацію у формі бесіди або контрольної роботи, щоб визначити вашу готовність до тестування, та дати вам поштовх до самовдосконалення. Якщо ви хочете повторити засвоєний матеріал, запишіться на експрес-курси, де ви зможете систематизувати та покращити свої знання під час роботи в групі під керівництвом викладача.

Чи потрібно розв’язувати тести минулих років при підготовці до ЗНО?

Тестові завдання попередніх років, а також завдання пробних тестів допоможуть вам якісніше підготуватися до ЗНО. Важливо не лише добре знати теорію, але й постійно тренуватися. Вирішуйте завдання з таймером, так ви навчитеся раціонально використовувати час. Але проходити один пробний тест за іншим не раціонально. Пройшовши пробний тест, визначте свої прогалини у знаннях, попрацюйте над цим, і лише потім повторюйте пробне тестування.

Я ще не починав готуватися до ЗНО. Чи багато часу необхідно для підготовки?

Не відтягуйте все до останнього моменту. Зазвичай підготовка до тестування триває увесь рік. Підготовка буде ефективнішою, якщо ви готуватиметеся поступово. Краще готуватися кілька разів на тиждень протягом року, аніж намагатися опанувати необхідний матеріал за місяць. Радимо вам записатися на інтенсивні курси підготовки до ЗНО з обраних предметів. Так ви раціонально використаєте той час, що у вас залишився.

У мене погана пам'ять, і я боюся, що не запам’ятаю матеріал і погано здам ЗНО? Як можна тренувати свою пам'ять?

Більшість людей найкраще запам’ятовують інформацію за допомогою зору. Тому, готуючись до ЗНО, використовуйте різноманітні таблиці, схеми і графіки. Можна також асоціювати нову інформацію, дати, факти з чимось добре знайомим. Це також допоможе краще запам’ятати матеріал. Аби не забути те, що ви вже вивчили, постійно повторюйте, влаштовуйте собі різноманітні перевірки.

Я здаю ЗНО з географії, але мої знання далекі від ідеалу. Я не можу запам’ятати весь матеріал, особливо важко даються назви країн та столиць. Як мені готуватися?

Придбайте велику карту світу. Карта на стіні буде постійно привертати вашу увагу, роздивляючись її, ви непомітно для себе запам’ятаєте багато корисних назв. Коли у вас є вільний час, читайте щось цікаве про невідомі вам країни – у такій приємній формі ви теж зможете багато дізнатись. І, звісно ж, вирішуйте якомога більше тестових завдань.

Як краще вирішувати завдання на пробному та справжньому ЗНО: починаючи з легших чи важчих?

Краще починати з тих завдань, правильна відповідь на які не викликає жодних сумнівів. Коли ви побачите, як багато ви вже зробили, ви перестанете хвилюватись, і вам буде простіше зосередитись на завданнях, над якими треба подумати. Якщо ви збираєтесь відвідувати курси з підготовки до ЗНО, то вам там детальніше розкажуть про різноманітні стратегії успішного вирішення тестових завдань.

Я закінчила школу 3 роки тому, але я планую вступати до університету у 2014 році. Чи можу я вступити до університету без сертифікату ЗНО? Якщо ні, як мені можна подати документи для реєстрації?

Ви не маєте права вступити до університету , якщо ви не маєте сертифікату ЗНО. Але ви маєте можливість зареєструватися для проходження незалежного тестування. Вам необхідно буде подати заявку до свого регіонального центру оцінювання якості освіти для реєстрації на ЗНО. Дізнатися про адресу вашого регіонального центру можна за телефонами гарячої лінії: (044) 360-70-04 та (044)361-42-17.

Коли я можу подати заявку для участі в ЗНО-2014?

Заявку можна буде подати тоді, коли розпочнеться офіційна реєстрація. Для участі в ЗНО в 2014 році, необхідно подати повний пакет документів до свого регіонального реєстраційного центру в період з 4 січня по 5 березня 2014 року.

Я вже здавав ЗНО 2 роки тому, але мене не задовольнили результати. Наступного року я планую подавати документи до ВНЗ, тому мені необхідний ЗНО сертифікат. Я хотів би дізнатися, скільки буде коштувати мені повторна участь у ЗНО?

Так, ви можете брати участь у ЗНО повторно, незалежно від вашого попереднього результату. Участь у незалежному тестуванні є безкоштовною.

Я хочу подавати документи до декількох університетів , і планую випробувати свої сили за декількома спеціальностями.  Як я бачив із розкладу ЗНО, дати незалежних тестувань не співпадають. Чи можу я обрати всі предмети для участі в ЗНО-2014?

Ви можете подавати документи до різних ВНЗ, але, нажаль, ви не можете брати участь у ЗНО з усіх предметів. Оберіть для себе чотири, які є найбільш перспективними для вас у майбутньому навчанні та максимально лічать професії, яку ви плануєте обрати. Зверніть увагу, що ви можете здати тільки одну іноземну мову з чотирьох можливих.

Я втратив сертифікат ЗНО з математики, що я проходив минулого року.  Можу я відновити цей сертифікат чи мені необхідно буде здавати тестування повторно?

Якщо ви плануєте подавати документи до ВНЗ, вам необхідний відповідний сертифікат.  Ви можете зробити дублікат свого сертифікату. Для цього вам необхідно звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти. Для отримання дубліката сертифіката ЗНО вам необхідно буде власноруч написати заяву з проханням отримання дублікату або відіслати її поштою. На офіційному сайті ви можете переглянути перелік документів, що необхідно подати  заявникові для отримання дублікату.

Я вже хвилююся через проходження ЗНО. Як на мене, для тестування надається дуже мало часу. Як все встигнути, і що робити із завданнями, відповіді на які не знаєш?

По-перше, не треба хвилюватися! У тебе є ще багато часу, щоб належним чином підготуватися до тестування. До того ж, ти можеш зареєструватися на пробне тестування, на якому ти спробуєш, як тобі краще розрахувати свої сили та ефективно використовувати свій час. Ми радимо тобі пропускати важкі для тебе завдання на потім, а відразу відмітити ті відповіді, у правильності яких ти впевнений. Якщо вже зовсім не вистачає часу на вирішення складних завдань або ти не знаєш відповіді, спробуй її вгадати.

Я планую вступати до університету за спеціальністю «Готельний бізнес». Наскільки я чула, в цьому році для абітурієнтів цієї спеціальності додається ще один сертифікат. Як це насправді?

Так, це правда. У 2014 році для вступу за спеціальністю «Готельний бізнес» абітурієнтам окрім математики, української мови та літератури й англійської мови потрібно буде ще надати результати свого оцінювання з географії. Будьте уважні – географія здається легкою тільки з першого погляду. Вам слід готуватися до цього предмету так само серйозно, як і до інших. Але все ж ми радимо перевіряти необхідність подання того чи іншого сертифікати ЗНО безпосередньо в університеті, до якого плануєте вступати.

Я планую здати ЗНО на «відмінно».  Підкажіть, скільки годин на день краще виділяти для підготовки до ЗНО, щоб вона була найефективнішою?

Це дуже добре, що ви розраховуєте на найкращі результати. Тому розроблення свого індивідуального графіку підготовки до ЗНО видається одним із важливіших аспектів  для отримання гарного результату. Наша порада – вчитися, але на забувати про спорт та відпочинок. Якщо ми постійно працюємо, наш мозок працює неефективно.  Тому необхідно зміна роду діяльності, коли ви почуваєте втому.

Де я можу знайти матеріали, щоб готуватися до ЗНО самостійно?

Ви можете знайти матеріали на нашому сайті. Матеріали підготовки до незалежного тестування включають у себе підручники з предметів та тестові завдання минулих років. Ці завдання допоможуть вам оцінити складність реальних завдань ЗНО в 2014 році та виявити те, що вам треба досконаліше вивчити.

Чи допускається в 2014 році вступ абітурієнтів до ВНЗ без проходження тестування. Які є підстави для цього?

Так, можливий вступ до ВНЗ без участі в ЗНО- 2014, але підставами цього можуть стати тільки хвороби, що  визначені в наказі Міністерства освіти та науки України. Ознайомтеся, будь ласка, з відповідним наказом.

 

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору