як встигнути на зноЧас летить, а ЗНО все ближче. Як все встигнути по школі та підготовці до тестування?

 

Деякі абітурієнти вважають, що їм для найкращої підготовки до ЗНО не вистачає всього однієї останньої ночі. Це неправильно. Адже ти теж втомлюєшся і якщо не спатимеш ще й напередодні іспиту, навряд чи зможеш показати хоч більш-менш пристойний результат. Навпаки: увечері перестань уже листати книжки чи зошити, прийми душ, прогуляйся. Виспатися постарайся якомога краще, щоб прокинутися повним сил та “бойового” настрою. Адже ЗНО — це теж своєрідна боротьба, під час якої треба себе проявити, показати свої можливості.

У тестовий центр прийди без запізнень, краще десь за півгодини до початку іспиту.

А тепер декілька порад щодо того, як себе поводити під час тестування.

Отже, на початку тестування тобі та іншим учасникам розкажуть, як правильно заповняти бланки, як писати, які помітки треба робити. Слухай уважно, це важливо.

При отриманні результатів тестування ти маєш право подати апеляцію, якщ не згоден з оцінкою. Послухай, як саме це робиться (раптом, стане в нагоді).

Під час тестування врахуй наступне:

  • Зосередься. Після того, як ти заслухав загальні організаційні питання, відключися від усього, що відбуваєтсья навколо й забуть про оточення. Для тебе мають існувати лише текст завдань і твій час, відведений на виконання завдань. Поспішай повільно! Часові обмеження не повинні впливати на якість твоїх відповідей. Перш ніж вписати відповідь, перечитай запитання двічі й переконайся, що ти все правильно зрозумів.
  • Почни з легкого. Спочатку відповідай на ті запитання, в яких не сумніваєшся. Не зупиняйся на складних, бо втратиш час. Виконуючи легкі для себе завдання, ти увійдеш у робочий ритм і перестанеш нервуватися. Потім перейдеш до складніших завдань.
  • Пропускай. Навчися пропускати незрозумілі завдання, бо далі є такі, з якими ти обов'язково справишся. Буде неприємно, якщо ти втратиш бали, бо “не дійшов” до зрозумілих і простих питань.
  • Читай завдання до кінця. Навіть якщо ти дуже поспішаєш, це не привід до того, щоб абияк прочитати запитання і не зрозуміти його. Ти не зрозумієш і наробиш помилок через неуважність.
  • Думай про завдання, яке виконуєш. Коли бачиш нове завдання, забуть про попередні та наступні. Думай, що ось це завдання — шанс набрати бали.
  • Іди від протилежного. Якщо не знаєш правильної відповіді, подумки викреслюй ті, що явно не підходять. Метод виключення допоможе сконцентруватися на 1-2 варіантах, серед яких буде простіше знайти правильний.
  • Розрхуй час так, щоб пройти два кола: спершу виконати легкі завдання, а потім повернутися до складніших.
  • Перевір. Залиш хоча б кілька хвилин на перевірку. Це допоможе виправити найдурніші ляпи, які часто трапляються від хвилювання.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити
 

blog zno club 220x300

 


нагору
×