як встигнути на зно

Деякі абітурієнти вважають, що для найкращої підготовки до ЗНО їм не вистачає всього однієї останньої ночі. Це неправильно. Адже ти теж втомлюєшся і якщо не спатимеш ще й напередодні іспиту, навряд чи зможеш показати більш-менш пристойний результат. Навпаки: увечері припини листати книжки чи зошити, прогуляйся. Виспатися постарайся якомога краще, щоб прокинутися повним сил та “бойового” настрою. Адже ЗНО — це теж своєрідна боротьба, під час якої треба себе проявити, показати свої можливості.

До пункту тестування прийди без запізнень, краще за півгодини до початку іспиту. Допуск до пунктів тестування триває з 10:15 до 10:50. Початок ЗНО об 11:00.

А тепер декілька порад щодо того, як себе поводити під час тестування.

Отже, на початку тестування тобі та іншим учасникам розкажуть, як правильно заповнювати бланки, як писати, які помітки треба робити. Слухай уважно, це важливо.

Під час тестування врахуй наступне:

  • Зосередься. Після того, як ти прослухав загальні організаційні питання, відключися від усього, що відбуваєтсья навколо й забуть про оточення. Для тебе мають існувати лише завдання і твій час, відведений на їх виконання. Поспішай повільно! Часові обмеження не повинні впливати на якість твоїх відповідей. Перш ніж вписати відповідь, перечитай запитання двічі й переконайся, що ти все правильно зрозумів.
  • Почни з легкого. Спочатку відповідай на ті запитання, в яких не сумніваєшся. Не зупиняйся на складних, бо втратиш час. Виконуючи легкі для себе завдання, ти увійдеш у робочий ритм і перестанеш нервуватися. Потім перейдеш до складніших завдань.
  • Пропускай. Навчися пропускати незрозумілі завдання, бо далі є такі, з якими ти обов'язково впораєшся. Буде неприємно, якщо ти втратиш бали, бо “не дійшов” до зрозумілих і простих питань.
  • Читай завдання до кінця. Навіть якщо ти дуже поспішаєш, це не привід до того, щоб абияк прочитати запитання і не зрозуміти його. Ти не зрозумієш і наробиш помилок через неуважність.
  • Думай про завдання, яке виконуєш. Коли бачиш нове, забуть про попереднє та наступне. Думай, що ось це завдання — шанс набрати бали.
  • Іди від протилежного. Якщо не знаєш правильної відповіді, викреслюй ті, які точно не підходять. Метод виключення допоможе сконцентруватися на 1-2 варіантах, серед яких буде простіше знайти правильний.
  • Розрахуй час так, щоб пройти два кола: спершу виконати легкі завдання, а потім повернутися до складніших.
  • Перевір. Залиш хоча б кілька хвилин на перевірку. Це допоможе виправити найдурніші ляпи, які часто трапляються від хвилювання.

Височенних балів тобі на ЗНО! Все буде добре :)

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору