Як стати уважнішим: практичні рекомендації для кращого засвоєння матеріалу

Коли ми говоримо про увагу, варто виділити наступні її властивості: обсяг, зосередженість, стійкість, розподілення і перенесення.
Обсяг – це та кількість інформації чи об’єктів, які людина може запам’ятати одночасно. У кожної людини обсяг уваги – різний. Але вважається, що в середньому людина здатна запам’ятати від 5 до 9 об’єктів одночасно. Можна досягти й кращих результатів.
Зосередженість – одна з найголовніших властивостей уваги, оскільки від неї залежить якість запам’ятовування.
Стійкість – також ключова характеристика уваги, адже з нею пов’язані продуктивність та ефективність розумової діяльності.
Розподіл уваги – це здатність за один проміжок часу виконувати кілька справ, тримаючи все під контролем.
Перенесення уваги – здатність швидко «перемикати» увагу з одного предмета на інший.
Увага, як і пам’ять, потребує постійного тренування. Всі якості, про які ми згадали, треба розвивати. Але найголовніше – розвиток уміння концентрувати увагу.
Концентрація уваги (зосередженість) залежить від:
Хороша фізична форма, зрозуміло, буде, якщо займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися та відмовитися від шкідливих звичок. Візьміть за правило щодня гуляти ввечері по 15-20 хвилин і спати в провітреній кімнаті.
Щоб підвищити зацікавленість, подумайте, навіщо вам потрібно вчитися, які вигоди від цього вас чекають (хороший результат на ЗНО, вступ у омріяний заклад, здобуття престижної професії). Також емоційно налаштуватися на роботу допоможе кількахвилинний відпочинок (прогулянка), контрастний душ чи склянка прохолодної води.
Тренуйтесь та досягайте своїх цілей!
Редактор: Ольга Мілінчук
Сподобався матеріал? Поділись ним!
Відео
Пiдписка на новини

