пам'ять Мабуть, ви чудово розумієте, що основою пам’яті є увага. Якби не було уваги, ми б нічого не змогли запам’ятати. А якщо якість запам’ятовування напряму залежить від уваги, зрозуміло, що ми повинні її тренувати.

 

Коли ми говоримо про увагу, варто виділити наступні її властивості: обсяг, зосередженість, стійкість, розподілення і перенесення.

Обсяг – це та кількість інформації чи об’єктів, які людина може запам’ятати одночасно. У кожної людини обсяг уваги – різний. Але вважається, що в середньому людина здатна запам’ятати від 5 до 9 об’єктів одночасно. Можна досягти й кращих результатів.

Зосередженість – одна з найголовніших властивостей уваги, оскільки від неї залежить якість запам’ятовування.

Стійкість – також ключова характеристика уваги, адже з нею пов’язані продуктивність та ефективність розумової діяльності.

Розподіл уваги – це здатність за один проміжок часу виконувати кілька справ, тримаючи все під контролем.

Перенесення уваги – здатність швидко «перемикати» увагу з одного предмета на інший.

Увага, як і пам’ять, потребує постійного тренування. Всі якості, про які ми згадали, треба розвивати. Але найголовніше – розвиток уміння концентрувати увагу.

Концентрація уваги (зосередженість) залежить від:

Хороша фізична форма, зрозуміло, буде, якщо займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися та відмовитися від шкідливих звичок. Візьміть за правило щодня гуляти ввечері по 15-20 хвилин і спати в провітреній кімнаті.

Щоб підвищити зацікавленість, подумайте, навіщо вам потрібно вчитися, які вигоди від цього вас чекають (хороший результат на ЗНО, вступ у омріяний заклад, здобуття престижної професії). Також емоційно налаштуватися на роботу допоможе кількахвилинний відпочинок (прогулянка), контрастний душ чи склянка прохолодної води.

Тренуйтесь та досягайте своїх цілей!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору