вправи для памяті Часто буває так, що читаєш-читаєш сторінки підручника, а в голові – пусто. Тільки-но пробуєш зосередитися, як уже думки десь зовсім у іншому місці. Чому так буває? І що робити?

 

Якщо ти не розумієш суті прочитаного, на це може бути дві причини.

  1. Можливо, ти не знаєш якихось базових понять, тому загальний зміст губиться.
  2. Тобі незрозумілі окремі слова з тексту чи розділу.

У першому випадку доведеться витратити час на те, що ти не зміг засвоїти на уроках (може, хворів або й прогуляв). У другому випадку – простіше: виписуй значення незрозумілих слів, роби коментарі, і з кожним розділом інформація даватиметься тобі легше.

Можна використати і ще один прийом, який допоможе швидше зрозуміти та засвоїти матеріал:

  • розбий текст на блоки (абзаци, речення);
  • виділи незрозумілі місця;
  • прочитай блок ще раз дуже уважно;
  • виклади його зміст своїми словами у письмовій формі.

Вправи для покращення пам’яті

  1. Цю вправу можна виконувати завжди і скрізь, наприклад, читаючи газету, журнал і т. д. Подивися уважно на малюнок, фотографію протягом 3 секунд. Потім заплющ очі і уяви це зображення в деталях. Можеш ставити собі запитання: чи є на зображенні люди, якщо так, як їх можна описати, чи є рослини тощо. Потім порівняй уявну картинку з оригіналом.
  2. Згадування інформації. Записуйте інформацію, яку вдається згадати швидко, наприклад, номери телефонів родичів, імена і прізвища однокласників, назви книжок, прочитаних за останній рік та прізвища авторів, домашні адреси друзів. Намагайтеся витрачати якомога менше часу на згадування.
  3. Напишіть у зошиті 10 рядків літер (у довільному порядку, наприклад, абвдддмкнопфаувррпстаоміимгтьлщгупвдітмтл). Потім у цьому списку швидко повикреслюй всі букви «а» чи «о» чи ще якісь. Це допоможе розвинути здатність вихоплювати з контексту потрібну інформацію.

Тренуйся і ще раз тренуйся. Результат не забариться!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору