контролєюмо нерви Декілька мега ефективних порад, як мінімізувати стрес перед ЗНО.
 

Випускний клас – найбільш відповідальний і хвилюючий відрізок шкільного періоду для кожного учня. Це час, коли можна підвести риску у своєму дитячому житті і поставити нові цілі. Звісно, залишилося пережити важкий етап – ЗНО. Нова ситуація, нова обстановка, безкінечні питання і незрозумілі завдання. В будь-якої, навіть найстійкішої людини така перспектива викличе стрес. Але вийти з цієї ситуації треба впевнено, без зайвих емоцій і з високим рівнем самоконтролю. Профілактика емоційного стресу – це, перш за все, самонавіювання. Як ви себе налаштуєте, так і будете почуватися на тестуванні.

Що варто зробити напередодні?

  1. Відвідайте заклад, де ви будете проходити ЗНО. Пройдіться коридорами, загляньте в аудиторію. Ознайомтеся із закладом.
  2. Заздалегідь тренуйтеся відповідати на тестові запитання з предметів у обмеженому часі.
  3. Навчіться змінювати своє ставлення до стресової ситуації. Людина страждає не від проблеми, а від того, як до неї ставиться.

У день тестування:

  1. Будьте в хорошій фізичній формі (виспіться, приведіть себе в порядок, поснідайте).
  2. Налаштуйтеся виключно на успіх.
  3. Якщо ви відчуваєте, що починаєте панікувати, кілька разів глибоко вдихніть повітря.

Прийоми емоційного контролю

Спосіб 1. Уявіть, що перед вашим носом на відстані 10-15 см висить пушинка. Дихайте тільки носом і так плавно, щоб пушинка не ворухнулася.

Спосіб 2. Спробуйте задати ритм усьому організму за допомогою монотонних ритмічних рухів: рух великими пальцями в «напівзамку», перебирання чоток, ходіння по кімнаті з глибоким вдихом-видихом.

Спосіб 3. Самонаказ – це коротке розпорядження самому собі. Застосовуйте цей метод, коли переконані в тому, що треба поводити себе певним чином, але вам важко цього дотримуватися. «Говори спокійно!», «Не піддавайся на провокацію!» - такі короткі накази допоможуть стримувати емоції, вести себе достойно, дотримуватися правил етики і поведінки на екзамені.

Спосіб 4. Уявіть, що ваша впевненість на екзамені – це круг приємного для вас кольору. Ви можете ступити в цей крок упевненості і обв’язатися ним, як поясом. Це відчуття допоможе вам під час іспиту. А потім ви зможете «зняти» талісман.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору