sugata mitraХто шукає, той завжди знаходить!

У світі є безліч способів здобуття освіти. Самоосвіта через практичний досвід – один із різновидів здобуття освіти. Відношення до такого способу в освіті у всіх різне, тому перегляньте запропонований нами приклад.

За словами Сугати Мітри – дослідника в області педагогіки – освіта тільки тоді ефективна, коли вона здобувається через власний досвід. Але з цього виходить найголовніша проблема сучасної системи освіти глобального масштабу – не всюди й не завжди у світі є досвідчені вчителі там, де вони дійсно потрібні.

Сугата Мітра працював з дітьми, які раніше ніколи не користувалися Інтернетом. Він не читав цим дітям лекції, як правильно працювати з мережею Інтернет, не розповідав про функції та можливості електронного приладу. Він просто залишив комп’ютер з доступом до Інтернету на одній із бідніших вулиць звичайного індійського містечка. Сугаті Мітрі просто стало цікаво, на що здатна зграя дітей, яка вперше в житті побачила комп’ютер. Які можливості можуть відкритися в дитині, якщо вона добровільно навчається користуватися комп’ютером без допомоги дорослих та професіоналів. Результати експерименту просто вражаючі – одні діти навчились завантажувати улюблену музику для своїх друзів вже через 4 години після того, як вперше побачили комп’ютер, а інші зібрали відеокамеру, яку вони зібрали за рекомендацією програми, завантаженої з веб-сайту вже через 2 тижні після першого побачення з комп’ютером.

Сугата Мітра все ще не зупинявся! Він залишив вже інший комп’ютер дітям, які мали виражений акцент при розмові англійською. Спеціальна програма не могла розпізнати мови дітей, хоч вони і розмовляли англійською. «Вчитель» не дав жодної тренувальної вправи цим дітям, як їм побороти їхній акцент. Він просто залишив їм комп’ютер і повернувся через 2 місяці. Результат був вражаючим – тепер діти мали акцент, але вже британський!

Одним із найбільш вражаючих експериментів Сугати Мітри став його урок з італійськими дітьми, коли він задавав їм питання англійською мовою в той час, коли діти розуміли тільки італійську. 10-15 хвилин – і вони знаходили відповідь.

Видатний вчений проводить один із своїх навчальних ноу-хау для бабусь. Він навіть придумав цікаву назву своєму експерименту «бабуся – в – хмарі». Це означає, що бабуся навчається раз на тиждень у режимі он-лайн. Таким чином, вона знаходить таких самих бабусь, які теж прагнуть розвиватися, незважаючи на свій похилий вік.

Отже, ряд експериментів, які Сугата Мітра проводив у Індії, Південній Африці та Італії протягом декількох років довели світу , що самостійне навчання в колі однодумців – один із найефективніших способів навчання. Головне – це щире прагнення отримати ці дорогоцінні скарби – знання.

Якщо ви бажаєте подивитись відео з Сугатою Мітрою та дізнатися про його інші підходи альтернативних способів здобуття знань, дивіться відео за посиланням. Гарного вам перегляду!

Бажаємо вам відшукати свій власний шлях до знань!


Редактор: Ольга Білинська

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору