Залишатися навчатися далі у школі чи продовжувати навчання у технікумі або ж коледжі — таке питання турбує багатьох старшокласників.
 

Страшно, незвично, незрозуміло... Як бути? Можна записати “за” і “проти” на аркуші паперу, можна зважити аргументи про себе. І аргументів цих може накопичитися чимало. Причому, в кожного вони свої. Пропонуємо розглянути найбільш вагомі з них.

  • Ви нічого не втрачаєте.

Відповідаючи на запитання, чи варто кидати школу після 9 класу, відразу обмовимося: навчання ви не кидаєте. Прийнявши рішення вступати до коледжу чи технікуму, ви просто закінчуєте навчання безпосередньо в стінах школи, щоб продовжити його в професійно-орієнтованому навчальному закладі.

  • Маєте можливість почати самостійне життя і кар'єру раніше однолітків.

У вас на руках уже буде диплом про середню професійну освіту, коли ваші однолітки тільки закінчать перший курс інституту. Ви будете дипломованим спеціалістом, тоді як ваші однокласники — студентами. А це значить, що у вас реальний шанс розпочати професійну кар'єру набагато раніше за тих, хто продовжив навчання у школі після 9 класу.

  • Більше шансів вступити до вишу.

Нині, на жаль, немає гарантії, що після 11 класу ви стовідсотково вступите до вищого навчального закладу. Більше того, при рівних умовах приймальна комісія швидше віддасть перевагу тому, хто вступає до інституту після коледжу. При цьому, в деяких закладах є так звані перехідні іспити.

  • Отримати вищу освіту всього за 3 роки.

Ті, хто вирішив вступати в коледж після 9 класу, а потім отримувати вищу освіту, мають можливість закінчити виш у скорочені терміни. Як правило, випускників професійних середніх навчальних закладів беруть відразу на третій курс. Тож зі здобуттям вищої освіти ви впораєтеся швидше.

  • Можете суміщати роботу й навчання.

Можливо, дехто зараз не погодиться, що кожному студенту вдається суміщати роботу й навчання. І це дійсно так. Але поки одні навчаються в юридичному виші та підробляють, приміром, офіціантами, інші, які мають на руках диплом з технікуму чи коледжу, вже починають будувати професійну кар'єру.

Вибір завжди за вами! Нехай він буде правильним!

***

А для тих, хто все-таки вирішив закінчити 11 класів та поступати до вузу, найкраща порада - починати готуватись до ЗНО якомога раніше та якомога систематичніше. Як показало ЗНО-2015, шанси на вступ у всіх рівні. Якщо маєш хороші знання, то й "бюджет" не за межами реальності. Успіхів!

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

string(302) "{"status":"success","country":"United States","countryCode":"US","region":"VA","regionName":"Virginia","city":"Ashburn","zip":"20149","lat":39.0438,"lon":-77.4874,"timezone":"America/New_York","isp":"Amazon.com, Inc.","org":"AWS EC2 (us-east-1)","as":"AS14618 Amazon.com, Inc.","query":"18.232.38.214"}"
нагору