користь від книг Вчитися потрібно не тільки в школі чи у виші, а всюди, де б ви не були. Будьте активними!
 

Уже зовсім скоро нинішні абітурієнти залишать шкільні парти та опиняться серед числа студентів. Мабуть, ви чули, що студентські роки називають найкращими в житті. Це дійсно так, але не слід вважати, що під час навчання у виші ви зможете тільки насолоджуватися життям. Втім, лише ходити на лекції, виконувати домашні завдання та чекати, коли ж нарешті отримаєте диплом, – це теж не варіант. Чому? Тому що для того, аби здобути своє місце під сонцем – тобто хорошу роботу – потрібно починати працювати над цим уже з першого курсу.

Щоб стати затребуваним на ринку праці, одного диплома вже замало. Як же бути конкурентоспроможним? Як переконати працедавця, що ви – той самий працівник, який йому потрібен. Перш за все, пам’ятайте, що роботодавець шукає людей з досвідом. Де його взяти студенту, скажете ви. Насправді, це реально. Просто не треба протирати штани в аудиторії, треба вдосконалюватися.

По-перше, досвід вам забезпечить практика та стажування. Більшість студентів сприймають практику як каторгу. Це хибний шлях. До практики треба поставитися відповідально. Тоді ви зможете зрозуміти, чи до душі вам обрана спеціальність, чи варто продовжувати навчання на цьому факультеті, чи, можливо, ліпше перевестися на інший. Крім цього, якщо ви гарно себе зарекомендуєте в компанії, де будете проходити практику, то отримаєте шанс на працевлаштування тут. Шукайте можливості пройти практику чи стажування в тих організаціях, які вам цікаві, де б ви, можливо, хотіли працювати. І не здавайтеся, якщо вам відмовляють: пробуйте ще і ще.

По-друге, беріть активну участь у громадському житті вишу. Навіть якщо це гурток КВК чи туристичний гурток. Тут ви зможете познайомитися з однодумцями, завести корисні контакти, проявити свої якості організатора. Також будете в курсі подій та вестимете активний спосіб життя. А кандидати з активною життєвою позицією завжди цікаві роботодавцям.

По-третє, шукайте можливості міжнародного обміну. Цікавтеся грантами, проектами, можливостями провести хоча б пару тижнів за кордоном. Це неабиякий досвід, нові враження та знайомства і також ще один плюс до вашого резюме.

По-четверте, поруч з основним навчанням, не забувайте про самонавчання. У вашому виші певно є багато курсів, навчальних програм, додаткових занять. Старайтеся відвідувати ті, що вам найбільш цікаві. Це можливість підвищити свою кваліфікацію уже під час студентських років. Прагніть охопити якомога більше інформації.

Пам’ятайте: аби досягти успіху, треба рухатися вперед. Під час навчання у виші ви маєте унікальну можливість зробити значні кроки на шляху майбутньої кар’єри. Повірте, краще пропустити пару вечірок та дискотек і сходити на додаткові курси, ніж потім, отримавши диплом, не мати роботи.

Звісно, попервах буде нелегко. Але, як кажуть психологи, слід виходити за межі зони комфорту – лише тоді перед вами відкриються нові горизонти.

Редактор: Ольга Мілінчук

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору