Буває таке, що робота або навчання ну ніяк «не йде», навіть якщо потрібно зробити щось цікаве чи потрібне. Що робити в таких випадках?
 

Хтось «підсідає» на каву, хтось слухає улюблену музику, а хтось просто нічого не робить, бо ж «не йде».

Постійні намовляння себе на зразок «Зберись! Давай, роби щось!» не дають результатів. Значить, потрібно щось докорінно інше.

Ось що!

Техніка ПомодороЄ спосіб, який зрозумілий навіть п’ятикласнику, до того ж – ефективний. Є така собі система тайм-менеджменту Pomodoro. З італійської це слово перекладається як «помідор». Саме так, але чому? Автор цієї техніки, Франческо Чірілло використовував кухонний таймер у формі помідора для вимірювання проміжків часу. Увесь свій робочий час він розбив на «помідори» - 25-хвилинні періоди. На кожен «помідор» він планував вирішити конкретне завдання, наприклад, швидко ознайомитись з однією лекцією чи темою. Для більше детального її вивчення виділяв 2 «помідори», тобто 50 хвилин. Однак після кожного «помідора» повинна була бути перерва у 5 хвилин, а після 4-х – 15-20 хвилин.

Якщо тезисно:

  1. Визначаємо завдання
  2. Ставимо таймер на 25 хвилин.
  3. Працюємо без відволікань
  4. Через 25 хвилин робимо перерву, навіть якщо завдання не виконане.
  5. Повертаємось до кроку 1 або 2.

А ось основні правила:

  1. З’їли 4 «помідори» - зробили перерву на 15-30 хвилин.
  2. В кінці дня підраховуємо кількість з’їдених «помідорів».
  3. Відволіклись на щось – «помідор» згорає! Починайте все спочатку.

В чому особливість помідора?

Фокус!

Стільки вже написано про те, що потрібно вчитися працювати без відволікань. Саме цього і добивається дана система.

Відволікатись не можна, інакше помідор не зараховується, а буде прикро, чи не так?

Гейміфікація в моді зараз. Тому якщо не хочеться працювати, то пограйте в роботу чи навчання)

5-хвилинка

Що робити протягом цих 5 хвилин відпочинку? Кардинально протилежне вашій робочій чи навчальній діяльності. Встати, сходити в магазин, пострибати… Головне – перемкнути мозок на зовсім інше.

15-30 хвилин

Ця перерва просто створена для того, щоб полежати, подрімати. Не хочеться? Тоді сходити пообідати, перекусити, знову-таки погуляти.

Кому корисні «помідорки»?

Помідорний спосіб боротьби з лінню підходить тим, у кого бувають довжелезні проміжки монотонної діяльності. Особливо тим, кому за цілий день потрібно виконати багато завдань, при чому дійсно виконати. Але ж ніхто не каже працювати. Давайте пограємо – хто за день з’їсть більше помідорів)

Власне, не так принципово, якої тривалості помідор. Якщо таймер дає про себе знати, а до закінчення завдання потрібно ще пару хвилин, будь ласка, закінчуйте і сміливо зараховуйте з’їдений помідор. Помідори ж бувають різних розмірів).

Редактор: Ольга Мілінчук

Смачного!

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
Оновити



Відео



 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору