Все частіше в інформаційних джерелах висвітлюється інформація, що наші виші посідають місця у рейтингу найкращих навчальних закладів світу. Основні критерії такого відбору: академічна репутація закладу, кількість студентів того чи іншого факультету, репутація серед роботодавців, наявність міжнародного відділу. Майбутні студенти та їхні батьки неабияк радіють тому, що тепер не потрібно їхати за кордон, щоб отримати дійсно якісну освіту. Тут все зрозуміло. Але як навіть серед тих закладів, які потрапили до кращих світу, обрати най-най..?

 Опираючись на інші критерії. Тут уже можна брати до уваги «внутрішні» (в межах країни) рейтинги вузів. Але чи варто сліпо довіряти їм?

Рейтинги ВНЗ – довіряй, але перевіряй

Престижність, репутація закладу – такі загальні критерії вибору ВНЗ для своїх дітей часто приймаються їхніми батьками за основні. Не варто поспішати, адже насправді навчання у популярному виші ще не гарантує 100% працевлаштування в майбутньому. Тут треба думати, аналізувати і робити власні висновки щодо доцільності користування послугами закладу, навіть якщо він займає перші позиції в рейтингу.

Так, наприклад, варто поцікавитися у колишніх студентів цього ВНЗ, як швидко після навчання вони змогли працевлаштуватися та скільки пропозицій отримали від потенційних роботодавців і т. д. Спостерігайте, добувайте інформацію та робіть власні висновки, а допоможуть вам у цьому поради експертів.

Основні критерії вибору вишу, який зможе надати якісну освіту:

  • наявність спеціальності, якій ви віддаєте перевагу;
  • історія закладу, статус;
  • рівень викладацького складу – вчителя, як кваліфікованого педагога, характеризує зовсім не вікова зрілість, благородна сивина у волоссі та окуляри з товстими лінзами, а зацікавленість у власному розвитку та відповідності здобутих знань до вимог сьогодення. Користуючись пошуковиком, можна знайти праці педагога та впевнитися у його компетентності. Введіть ім’я вчителя і ви отримаєте інформацію про кількість праць автора. Зверніть увагу, наскільки часто на них посилаються;
  • вартість навчання та форма оплати;
  • оснащення – матеріально-технічна база високого рівня включає в себе:

- лабораторію з якісним обладнанням;

- бібліотеку, оснащену комп’ютерами, читальними залами, необхідною літературою;

- додаткові вигоди – інтерактивні дошки і т. п.;

  • наявність міжнародного відділу – це нові можливості для отримання не лише двох дипломів (українського та закордонного зразка), а й досвіду роботи за кордоном за програмою обміну для студентів;
  • зручність розташування, умови проживання у гуртожитку;
  • ярмарки вакансій – такі міроприємства дозволяють привернути увагу майбутніх роботодавців до вишів, це дає студентам неабияку надію на працевлаштування в майбутньому;
  • позитивні відгуки знайомих;
  • рівень акредитації.

На жаль, навіть вибір найкращого на вашу думку ВНЗ не дає 100% гарантії працевлаштування за отриманою спеціальністю в майбутньому. Серед основних причин – мала кількість робочих місць, висока затребуваність і заробітна плата в інших сферах і т. п. Та все ж не користуйтеся порадами колишніх студентів, які обирали ВНЗ за принципом «де легше навчатися» або «де менший конкурс». Це щонайменше нерозумно, адже вам не лише доведеться відвідувати заклад, який не викликає позитивних емоцій, а й цілком можливо – займатися зовсім не улюбленою справою протягом всього життя!

Сподобався матеріал? Поділись ним!

Додати коментар


Захисний код
ОновитиВідео 

blog zno club 220x300

 

Назад Назад

нагору